Звідки до нас прийшла традиція наряджати ялинку на Новий Рік ? 2017

Звідки до нас прийшла традиція наряджати ялинку на Новий Рік ? 2017

Першими, хто нарядив ялинку до свята, були німці. Перша згадка про цю подію було задокументовано в літописі, вік якої відноситься до початку 17 століття. Щоб ця традиція міцно прижилася в Німеччині, треба було не більше 50 років. Тоді ж з'явилися і всіма улюблені солодкі новорічні подарунки, які прийнято було дарувати один одному в переддень Різдва.

У слід за німцями прикрашати ялинку на Різдво стали і англійці. Розквіт цієї традиції припав на 18 століття в епоху правління королеви Вікторії. Відповідно до існуючих канонів, прикраса повинна була мати таке значення: на самій верхівці повинна красуватися Віфлеємська зірка - одна з основних різдвяних елементів, розвішані по гілках яблука були символом забороненого плоду, а запалені свічки уособлювали жертовність Ісуса Христа. Решта прикраси були пов'язані з основним церковним обрядом - причастям. Це пряники і печиво.

Смачна і ароматна епоха прикраси різдвяного дерева змінилася практичною. Солодощі були замінені на довговічні шишки, вкриті позолотою, прикрашені яєчні шкарлупки, різноманітні прикраси з паперу, дерева, вати та інших підручних матеріалів.

Звичні нам ялинкові кулі з'явилися також в Німеччині, в 18 столітті. Причиною зі створення став неврожайний рік. Справжні яблука вирішили замінити на скляні, ніж та зайнялися склодуви. Перший час внутрішню частину кулі покривали свинцевою плівкою, але потім, в силу його шкідливості, вирішили свинець замінити на нітрат срібла. Кулі послужили відправною точкою для фантазії майстрів і далі стали з'являтися вже скляні дудочки і пташки, фрукти та глечики. Після того, як форми були готові, на них золотою та срібною пилом наносили всілякі візерунки.

18 століття також приніс свій внесок і в розвиток святкових феєрверків. Саме тоді в була відкрита фабрика, яка займалася виготовленням особливих вогнів, бенгальських - які вважалися відкриттям давньоіндійських піротехніків.

  • 02.08.2016
  • 408 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar