Зміни для військовослужбовців України: контракти можна розривати 2016-2017

Зміни для військовослужбовців України: контракти можна розривати 2016-2017

Зміни для військовослужбовців України: контракти можна розривати, а для ідентифікації планують створити базу ДНК

У Верховній Раді України вирішили переглянути законодавчі норми, які регулюють порядок вступу на контракту службу в ЗСУ. Так, депутати підтримали ініціативу депутатів від партії «Батьківщина», які запропонували переглянути порядок укладення контрактів.

За словами однієї із співавторів документа А.Шкрум, спочатку контракти укладалися безстроково, до закінчення особливого періоду, який поширюється на весь час проведення АТО. Оскільки чітких термінів обумовлено не було в таких документах, військовослужбовці фактично продовжують службу вже кілька років, а реальний термін дії контракту визначити неможливо. За попередніми підрахунками депутатів, сьогодні в армії таких військовослужбовців більше 20 тисяч чоловік.

Крім цього, член профільного комітету парламенту Т.Пастух заявив, що багато і таких військовослужбовців, які укладали контракти на 3 роки ще в 2012-2013 роках, але до сих пір не можуть звільнитися з лав ЗСУ. А все через те, що в законодавстві чітко прописано, що при настанні особливого періоду, дія контрактів автоматично продовжується. У зв'язку з цим він ініціював внесення змін до закону, що передбачала б продовження терміну дії контракту до демобілізації, але не довше, ніж на 12 місяців.

Крім цього, парламент планує створити єдину базу ДНК військовослужбовців, що допоможе ідентифікувати особи військовослужбовців, які загинули під час бойових дій. Таким чином, народні обранці хочуть зобов'язати державу створити дієвий механізм гарантування встановлення особи. В основі методу буде лежати дослідження ДНК-матеріалу загиблого. Застосування сучасних технологій дослідження дозволить відтворювати обличчя військовослужбовця з точністю до дрібниць.

Але є одне але". Військовослужбовці, які вступають на військову службу, повинні дати свою згоду на збір матеріалу ДНК, включення його в спеціальну базу даних, а також на зберігання і використання цієї інформації. Така згода має бути взято на етапі медичного відбору і до прийняття рішення про вступ на військову службу.
  • 15.07.2016
  • 256 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar