Великий піст 2017

Великий піст 2017

Дотримання посту для християн має дуже важливу роль в житті. Ті, хто розуміють всю важливість посту, дотримуються його не тільки, відмовившись від деякої їжі, а й стриманістю всього тіла і думок. Православні люди сприймають пост, як шлях до головного свята і приймають з гідністю той час, який дається людині для виправлення своїх минулих помилок і вчинків. Обмеження в їжі - це лише невелика частина поста. Більш складним гріхом вважається, якщо людина під час посту робить негарні вчинки, або буде словесно виражати всю свою злість для задоволення свого власного его. Ті, хто налаштований морально, можуть легко пройти весь період посту, ні разу не зірвавшись. Підходити до посту потрібно дуже обережно: тільки в тому випадку, якщо Ви здорова людина і Ваш вибір є обдуманим. Для дітей, літніх і людей з ослабленим здоров'ям їм дотримуватися посту можна більш в легкій формі.

Види поста

Існує кілька різновидів поста: від неповного, коли утримуються від їжі в якийсь проміжок часу дня або від якогось одного виду їжі до особливо суворих, при якому заборонено приймати як їжу, так і воду. Крім цього, є ще одноденний піст, який дотримуються по середах і п'ятницях протягом року і багатоденний, який триває декілька тижнів або навіть місяців.Послаблений пост може мати на увазі обмеження, як в проміжок часу, обмеження в конкретному блюді або навіть зменшення прийомів їжі протягом дня. Такий пост радиться дотримуватися літнім людям або для тих, хто не може себе обмежити повністю за станом здоров'я. Пост для людей, а не люди для поста.

Всі православні свята 2017

Завжди знайдуться ті, хто буде засуджувати людей, які дотримуються неповний пост. Але тут головне, щоб людина підходила до посту не тільки фізично, а й морально. Тому краще дотримуватися частково пост з повним розумінням, ніж довгий час обманювати себе.

Абсолютний пост, як правило, триває до трьох днів, тому як без їжі людина може протриматися кілька місяців, а без води цей термін набагато зменшується.


Суть Великого посту

Непідготовленим християнам, які раніше не дотримувалися посту, не варто починати свій пост зі строгого. Для цього потрібно мати пройдений досвід витримки легшого поста.

Всі православні пости в 2017 році

Одноденний пост має на увазі відмову від їжі та води з вечора попереднього дня до вечора поточного дня. Є одноденні дні посту протягом року, а є постійні по середах і п'ятницях. У середу дотримується пост, як розуміння того зради і падіння душі, який скоїв Іуда, зрадивши Сина Божого за винагороду. П'ятницю людина утримується в ім'я Спасителя людства, його терпіння, страждань і хресної смерті.

У багатоденний пост людина відмовляється від їжі і іншого пиття, за винятком води. Але на сьогоднішній день більшість дотримуються даний пост, виключивши всі продукти тваринного походження і алкоголю. До посту людина може підходити самостійно, а може і разом з усією родиною або групою людей. Головне, щоб це було зроблено з розумінням, а не заради компанії.

Суть Великого посту

Одним з найважливіших постів вважається Великий піст. Він дотримується 48 днів і триває до самого Великодня. Великий піст проводиться в молитвах не стільки про себе, як про дорогих нам людей, яких ми хочемо привести до Ісуса Христа. Тому він ще вважається як пост солідарності. Великим він названий, як за духовну значущість, так за свою тривалість.

Після Великого посту настає Великдень. Але потрібно пам'ятати про те, що Церквою заборонено постити на сам Великдень. Людина проходить свій довгий шлях до такого великого свята як Великдень і в цей день він повинен бути щасливий у всіх сенсах цього слова. Це свято душі і тіла, яке потрібно розділити зі своїми близькими і рідними.

Коли починається Великий піст 2017?

Великий піст щорічно починається за сім тижнів до Великодня. Свято Пасхи щорічно припадає на різні дати в період з початку квітня до початку травня. Цей день вважається перехідним і для його обчислення використовується Місячний календар. Великдень святкується в першу неділю після першого повного місяця слідом за першим весняним рівноденням, яке спостерігається 21 березня. Другим випадком, від чого залежить дата проведення Православної Пасхи - це Іудейська Пасха. Православна Пасха не може відзначатися раніше Іудейській. В такому випадку її переносять на тиждень пізніше.

У 2017 Великдень відзначається 16 квітня. Так коли починається Великий пост 2017? Від дати Пасхи відраховуємо сім тижнів. У 2017 році початок Великого посту припадає на понеділок 27 лютого, і субота 15 квітня останнім днем посту. З цього дня потрібно починати міняти своє проведення часу на більш спокійне. Для тих, хто налаштував себе морально - цей період не покажеться важким і довгим. Головне - не піддаватися на спокуси, які будуть підстерігати нас на кожному кроці, адже, крім світлої, є ще й темна сторона, яка буде заважати нам виконати наш запланований шлях.

Харчування по днях

Під час всього Великого посту потрібно відмовитись від вживання їжі тваринного походження, таке як м'ясо, риба, молоко, яйця, масло і т.д. Віддайте перевагу овочевим стравам і знайдіть на полицях магазинів всілякі взаємозамінні продукти за своїм змістом корисних мікроелементів. Приміром, за своїми корисними властивостями соя або квасоля може замінити м'ясо. Кальцій, що міститься в молоці, можна отримати від вживання кунжуту. Про це мало хто знає, але в кунжуті міститься навіть більше кальцію, ніж у молочних продуктах. Омега-3 жирні кислоти можна отримати з морських водоростей і олії з насіння злаків. Крім цього, можна вживати вітаміни, які продаються в аптеках. У будь-якому випадку є спосіб задовольнити потреби організму, виключивши їжу тваринного походження.


Великий Піст 2017: харчування по днях

Перший і останній тиждень потрібно дотримуватися посту особливо суворо, відмовившись від усіх спокус. Проводити її потрібно спокійно і натхненно. Бажано виключити в харчування все, окрім води.

Якщо не на весь останній тиждень, то хоча б в останню п'ятницю і суботу Великого Посту потрібно відмовитися від їжі повністю.

У вівторок і четвер трапезувати можна так само, тільки у вечірній час, але при цьому дозволено вживати гарячу їжу. Що стосується масла, правила дотримуються аналогічно понеділка, середовищі і п'ятниці. Обов'язково віддайте перевагу круп. У ці дні, коли дозволено вживати гарячу їжу, крупи повинні зайняти основне місце в Вашому раціоні. До гарніру можна додати салати з морепродуктів і овочів. А на десерт побалуйте себе фруктовими салатами або сухофруктами.

У суботу та неділю дозволено вживати рослинну олію і червоне вино. У ці дні всі Ваші улюблені страви можна доповнити рослинним маслом.

У свято Благовіщення пресвятої Богородиці дозволено вживати рибу, якщо вона не припадає на Страсну седмицю.

Також рибу дозволено вживати ще в Вербну Неділю.

Якщо під час Великого Посту випадають свята святих - дозволено вживати в ці дні червоне вино, гарячу їжу і рослинне масло.

Під час посту в несуворі дні зробіть Ваше меню різноманітним. Спробуйте наступні рецепти.

Запечена картопля в часниково-кроповому соусі. Картопля, запечена в духовці до ніжної рум'яної скоринки, вже не залишить нікого байдужим. А з доповненням у вигляді соусу Ви відчуєте справжній насичений смак літа, яке вже не за горами.

Практично всі овочі, які можна їсти в сирому вигляді, будуть ще смачніше, якщо в дні, коли можна приймати гарячу їжу запекти на мангалі. Перець, помідор, цибуля, морква, цвітна капуста, гриби - вони внесуть частинку яскравих фарб в Ваш пісний раціон.

Всі звикли, що котлети повинні бути з м'яса або риби. А спробуйте приготувати для своїх рідних котлети з гречки або овочеві котлети. Якщо змішати кілька інгредієнтів - вийдуть дуже соковиті і апетитні котлети. Хтось може навіть не здогадатися, з чого вони зроблені.


Великий Піст 2017: харчування по днях

А як на рахунок десерту? Гарбуз - дуже поширений продукт, і на сьогоднішній день його можна придбати в будь-який час року. У пиріг можна додати сухофрукти або мед. Найголовніше в цьому десерті то, що ласуни його гідно оцінять, при цьому цей продукт повний корисних вітамінів.

Під час посту Ви мало того, що отримуєте духовне одужання, так ще й з легкістю приводите в порядок свій організм, виключивши важку їжу.

Дотримуйтесь пост не заради того, що так прийнято, а з почуттям повного розуміння і Ви обов'язково відчуєте те зцілення і очищення душі і тіла, які закладені в сенсі поста.
  • 20.09.2016
  • 190 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar