Вартість бензину в 2017 році. Яка буде ціна на бензин

Вартість бензину в 2017 році. Яка буде ціна на бензин

До 2017 року на дорогах України буде їздити боля 30 млн автомобілів, Переважно більшість якіх знаходится на бензиновому паливі. Незважаючі на ті, что за останні роки російська нафта на світовіх торгах подешевшали більш чим в 2 рази, ціник бензину в Нашій країні продовжує збільшуватись. Тому ЕКСПЕРТИ дають ОЦІНКИ відносно того, Якою буде ВАРТІСТЬ бензину в 2017 році.

Від чого Залежить ціна на бензин в Україні
Для того щоб спрогнозуваті, яка буде ціна на бензин в наступні 2-3 роки треба взяти до уваги:

Ринок бензину в Росії в значній мірі монополізований.
Більше 70% обороту контролюють 4 нафтових компанії: «Роснефть», «Газпромнефть», «Сургутнефтегаз» і «Лукойл», які не можуть дозволити зниження прибутків ще й на внутрішньому ринку.Вартість бензину прямо залежить не від світової ціни на російську нафту, а на курс долара.
Це пояснюється податком на видобуток корисних копалин (ПВКК), в розрахунок якого входить валютний показник. Тобто сам податок обчислюється в рублях, але вартість добутої нафти береться в доларовому вираженні.

Частка ПВКК складає більше 20% від собівартості палива. При зростанні курсу долара розмір відрахувань з податку також збільшується, що і викликає стрибок в ціні бензину.

На вартість «чорного палива» для внутрішніх споживачів накладається сильний податковий тягар, який лежить на всіх видобувних сировиних підприємствах.
До 60% собівартості видобутої нафти складають різні податкові зобов'язання: відрахування з прибутку, податок на видобуток природних копалин, експортне мито.

Через систему оподаткування, на думку учасників ринку, вигідніше експортувати нафту на зарубіжні ринки, ніж переробляти її всередині країни.

Вартість бензину в 2017 році: прогнози експертів

Фінансові аналітики не бачать значущих передумов для істотного зростання ціни на бензин в найближчі роки. Ціноутворення на паливному ринку знаходиться під контролем держави. Однак у зв'язку з погіршенням фінансових станів нафтовидобувних гігантів, точно ніхто не може стверджувати, що ціни не злетять вгору.

Помірно оптимістичний прогноз ціни на бензин в 2017 році.

За оцінкою заступника міністра енергетики країни Кирила Молодцова, до кінця 2017 року може відбутися невелике зниження ціни на бензинове паливо в середньому на 5%. У Міненерго вважають, що нафтові компанії можуть піти на цей крок у зв'язку з модернізацією обладнання та удосконалення технологій.
Крім того, на вартість бензину може вплинути зниження податкових ставок акцизів на бензин в середньому на 25% в порівнянні з поточним роком.

Так, на найбільш поширений вид бензину п'ятого класу акциз знизиться з 10 130 руб. за тонну до 7430 руб. за тонну. У перерахунку на літр бензину на автозаправці різниця складе близько 4-6%.

Песимістичний прогноз ціни на бензин.

Інформаційно-аналітичне агентство «РБК» опублікувало прогноз лідера нафтової компанії «Роснефть» Ігоря Сєчіна щодо стану внутрішнього російського ринку бензину.

Топ-менеджер пророкує можливе утворення дефіциту бензину приблизно в 5 млн тонн на російському ринку в 2017 році. В такому випадку стає зрозуміло, яка буде ціна на бензин в наступному році: вона явно зросте.

Внаслідок зміни оподаткування доходи російських нафтових компаній помітно скоротилися, тому їм стає невигідно вкладати гроші в проекти з удосконалення нафтопереробних заводів на території країни.

Крім того, незначне зростання цін на бензин в наступному році може викликати зростаюча інфляція, простий нафтопереробних заводів в процесі планових технічних робіт, а також традиційне сезонне збільшення попиту на бензин в літній період.

При цьому варто відзначити, що за заявою Дмитра Махонина, начальника служби управління контролю паливно-енергетичного комплексу Федеральної антимонопольної служби, у відомстві не бачать об'єктивних причин до різкого зростання вартості на паливо.

Таким чином, експерти схиляються до спільної думки, що бензин підніметься максимум на 5-7%.
  • 20.05.2016
  • 1119 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar