Трійця 2018, як святкувати, історія свята

Трійця 2018, як святкувати, історія свята

Трійця 2018День Святої Трійці в 2018 році випав на неділю, 27 травня, нагадаємо що свято Трійця - одне з двунадесятих, тобто головних свят у православ'ї, який має багато назв - П'ятидесятниця, Духів день, а так само він є своєрідним «днем народження» церкви .

П'ятидесятницею він називається, тому що здійснюється на п'ятдесятий день після Великодня, будучи перехідним відповідно, але завжди випадає на неділю. У 2017 році весь православний народ відзначив трійцю 4 червня.

Традиції свята Трійця в 2018 році

У православних існує чудовий звичай на П'ятидесятницю - прикрашати храми і житла гілками беріз, вистилали підлоги свіжоскошеної травою і, звичайно, робити букети і вінки з живих польових квітів, адже коли апостоли отримали благодать світлиця, в якій вони перебували теж, була прикрашена травами.

Напередодні Трійці на Русі завжди прибирали і наряджали мешканці. Вранці всі поспішали на святкове богослужіння, а після церкви, звичайно ж – на природу, до річки. Обов'язково влаштовували застілля, на якому традиційно планували скоштувати хліб, сіль і варені яйця, розрізані навпіл.

Багато православних торжества переплітаються з язичницькими, і Трійця - не виняток. Стародавні слов'яни в цей період відзначали «Зелений тиждень» або русальний тиждень, шануючи володарок річок і озер, відкривали «купальний сезон», влаштовували гучні ігрища і веселі бенкети. З приходом православ'я «зелений тиждень» перетворилася в «зелені святки», змінився зміст, але традиції залишилися.

Історія свята Трійці за Євангелієм

На 50й день після воскресіння Ісуса Христа і на 10-й після Його вознесіння всі євреї відзначали свято, шанували Сінай законодавство. У цей день в одному приміщенні зібралися Діва Марія, учні Спасителя і багато віруючих людей. І раптом в кімнату увірвався вітер, в повітрі виникли язики полум'я і завмерли над апостолами. Це Дух Святий зійшов на них, щоб зрадити духовні сили для проповідей в чужих землях. І тут же учні відкрили в собі здатність говорити на іноземних мовах, яких раніше не знали.

У цей день багато євреїв, які прийшли в Єрусалим на свято з інших земель, прийняли хрещення від апостолів, це і стало початком Церкви Христової на землі.
  • 17.02.2017
  • 352 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar