Тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні 2017

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні 2017

На оплату житлово-комунальних послуг йде значна частина бюджету громадян України. Постійні перегляди тарифів у бік їх збільшення вже стали практично нормою. Більш того - не встигли українці звикнути до нових цін на ЖКГ, як Кабінет Міністрів підготував чергове підвищення. У 2015 році був прийнятий новий законопроект, який регулює сферу надання комунальних послуг, в якому задекларовано поетапне зростання тарифів аж до 2017 року.

У документі також розглядаються питання про порядок закріплення договорів на надання послуг управління, вивезення відходів, постачання води, електрики і газу. Законопроект заборонив установку тарифів на рівні, який не дотягує до собівартості комунальних послуг, і змінив підхід до нарахування оплати за теплопостачання. Розглянемо докладніше, на які суми може в черговий раз «схуднути» гаманець пересічного українця.

Тарифи на електроенергію

Тарифи на користування електроенергією піднімалися вже кілька разів. Однак в найближчому майбутньому на їх фіксацію розраховувати не доводиться. Чергове підвищення відбулося з 1 березня 2016 року - підняття цін на цю послугу склало приблизно 25%. В розрізі обсягів споживання ціни за кіловат електрики розділені на блоки і виглядають так:

1. При нормі витрати до 100 кіловат / годину споживач заплатить 0,57 гривні за одну одиницю виміру електрики;
2. Якщо споживач зможе укластися в витрату від 100 до 600 одиниць, то за кожен кіловат / години йому доведеться викласти 0,99 гривні;
3. В разі, якщо ваш лічильник намотав більше 600 кіловат / годину, оплата становитиме 1,56 гривні за кожен з них.

З 1 вересня 2016 року українцям слід очікувати чергову хвилю підвищення електротарифів:

1. Якщо ви зумієте вкластися в обсяг менше ніж 100 кіловат / годину, заплатите 0,71 гривень за кожен;
2. Якщо витратите від 100 до 600 кіловат / годину, доведеться викласти 1,29 гривні за кіловат;
3. Якщо перевищите видатковий показник в 600 кіловат / годину, з вас будуть стягувати по 1,63 гривні за кожен з них.

1 березня 2017 року стане новим етапом підвищення оплати електропостачань для населення. Тарифікація передбачає наступні ціни:

1. При витраті до 100 кіловат / годину - 0,9 гривні за одиницю;
2. При нормі споживання в 100-600 кіловат / годину - 1,68 гривні за кіловат;
3. При перевищенні норми в 600 кіловат / годину - 1,68 гривні.

Сільські жителі не матимуть будь-яких вагомих преференцій і стануть оплачувати електроенергію за тими ж тарифами, що і городяни. Хіба що для них передбачена додаткова норма обсягу споживання (+ 50 кіловат / годину в кожному з блоків). Таким чином, можна констатувати, що середню вартість електроенергії для громадян України доведуть до її собівартості (1,2283 гривні за кіловат / годину).

Газова тарифікація

З квітня 2016 року побутові споживачі зіткнуться з черговим підвищенням газових тарифів. Починаючи з 1 числа тарифікація буде складатися з двох компонентів. Перший з них - плата за використаний обсяг газу (ця частина буде змінюватися в залежності від того, скільки газу ви використовували), другий - абонплата за отримання доступу до газопроводів, мереж розподілу і т.п. (Ця частина буде зафіксована встановленими грошовими виплатами на місяць). Згідно з прогнозами, абонплата становитиме від 17 до 29 гривень щомісяця.Якщо ви поїхали у відпустку і протягом місяця взагалі не користувалися газом, або у вас є «законсервоване» житло, ви все одно повинні будете заплатити фіксовану частину газового тарифу. Аргументується таке нововведення тим фактом, що система газового постачання і розподілу вимагає фінансування для підтримки в робочому стані. Ці гроші будуть спрямовані на ремонт і необхідну модернізацію системи. Однак виникає питання: хіба в тарифах на газ вже не закладені ці витрати?

Відзначимо ще і той факт, що споживачі будуть зобов'язані провести заміну лічильників, розрахованих на більший газопотік, на ті, які розраховані на менший обсяг потоку газу. Таким чином вийде скоротити нераціональні витрати споживання. Оплачувати дану заміну доведеться самостійно, причому робити її потрібно буде в обов'язковому порядку. Нагадаємо, що з квітня минулого року населення оплачує газ за такими тарифами:

1. В опалювальний період при обсязі споживання до 200 кубометрів - до 3,6 тисяч гривень за тисячу кубів газу;
2. В період з травня по жовтень - 7,188 тисяч гривень за тисячу кубів без прив'язки до використаного обсягу блакитного палива.

Українцям пообіцяли переглянути газовий тариф, знизивши ренту для компаній, що займаються газовою здобиччю. Передбачалося, що «знижка» може досягти тисячі гривень за 1000 кубів, а «пільгове» споживання - зрости до 350 кубометрів на місяць. Однак, згідно зі словами Володимира Демчишина, що займає пост міністра вугільної промисловості і енергетики, зниження тарифів на поточний момент абсолютно неможливо.

Теплопостачання та водопостачання

На сьогоднішній день населення України запевняють, що планів на підвищення тарифів в області тепло- і водопостачання поки немає. Однак при цьому комісія з питань житлово-комунального господарства обережно уточнює, що виключати таку можливість у 2017 році не можна. Тарифи на опалення досить значно відрізняються в різних регіонах країни. Наприклад, в столиці мешканці оплачують:

1. За тепло - 16 гривень 14 копійок в разі, якщо будинок не обладнаний теплолічильником, і 657 гривень 24 копійки за 1 гігокалорій, якщо на будинку встановили теплоізмеряющій прилад:
2. За воду - 37 гривень 09 копійок за гаряче водопостачання, 5 гривень 42 копійки за холодну і 4 гривні 82 копійки за відведення води.

З інновацій в даній галузі потрібно відзначити те, що Кабміном були змінені механізми, які регламентують нарахування оплати за послуги централізованого теплопостачання тих будинків, в яких немає лічильників тепла. Тобто оплата за тепло буде безпосередньо залежати від природних умов і температурного режиму на вулиці.Субсидії і подальший розвиток подій

Уряд зазначає, що українцям для оплати житлово-комунальних послуг виділяються субсидії. Кількість жителів України, які отримали від держави дану компенсацію, складає більше 5 400 000 чоловік. Однак поточне підвищення передбачає, що в допомоги потребуватиме ще більше число громадян. Наприклад, якщо в бюджеті 2015 року на субсидування комунальних послуг була закладена сума в 24,5 мільярда гривень, то в поточному році обсяг допомоги обчислюється 35 мільярдами.У 2017 році число які потребують адресної матеріальної допомоги буде тільки рости. При цьому число багатоповерхових будинків, оснащених теплолічильниками, становить лише половину від усього житлового фонду країни. Так що підприємства, які постачають тепло в оселі українців, поки мають всі можливості, щоб виставляти непомірні рахунки за опалення.

Також прогнозується, що з квітня 2017 року ціна блакитного палива і тепла буде сформована безпосередньо виходячи зі співвідношення вартості імпортованого газу. Згідно з оцінками фахівців Міжнародного Валютного Фонду, це призведе до того, що на субсидування оплати комунальних послуг будуть претендувати до 90% українці
  • 01.04.2016
  • 1858 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar