Субсидії в 2017 році в Україні

Субсидії в 2017 році в Україні

Українські сім'ї, які зіткнулися з фінансовими труднощами, можуть отримати субсидію на оплату комунальних послуг. Допомога від держави покриє частину витрат на ЖКГ і дозволить уникнути боргів. Заява на субсидію подає одна людина або сім'я. Громадяни, які мають кілька квартир, будинків або автомобілів, теж мають право на субсидію. Виняток - особи, які в поточному році зробили разову покупку на суму понад 58 тисяч гривень. Запит про нарахування субсидії можуть також подати українці, які знімають житло. Для оформлення допомоги вони представляють договір по оренді і згода власника квартири.

Розрахунок субсидії у 2017 році

Допомога при розрахунку за комунальні послуги належить громадянам, у яких сума платежів перевищує 10-15% від сукупного доходу сім'ї за місяць. Субсидію по кожній послузі розраховують окремо. Загальний дохід - це сумарний заробіток всіх членів сім'ї за останні шість місяців. Сюди входить заробітна плата, пенсії, стипендії, допомоги. В загальний дохід не зараховують допомога по народженню дитини, аліменти, виплати на похорони.


Субсидії дозволяють витрачати на оплату ЖКГ не більше 10-15% доходу

У сім'ях непрацездатних громадян субсидія нараховується на весь платіж, якщо він перевищує 10% від загального доходу сім'ї. За таким же принципом визначається сума допомоги сім'ям, в яких є непрацездатні люди з дітьми до 18 років. Решта українців можуть розраховувати на виплати в розмірі 15% від вартості комунальних послуг - інше покриє субсидія.

Як оформити субсидію?

Якщо громадянин потрапляє в категорію пільговиків, він повинен звернутися в Жек. Для оформлення субсидії він подає два документи: заяву та декларацію. Бланки для них розміщені на офіційному сайті Міністерства соціальної політики. Заявник заповнює папери від руки і висилає в соцзабез поштою (бажано - рекомендованим листом) або відносить особисто.

У сільській місцевості документи приймає співробітник, відповідальний за цей сегмент роботи. Фахівці соцзабезу перевіряють достовірність інформації. Заява розглядають 10 днів. Якщо воно задоволено, заявник отримує житлову субсидію протягом 25 днів.

Новини про субсидії 2017 року

У 2017 році держава планує виділити понад 70 мільярдів гривень на компенсацію з оплати житлово-комунальних послуг. За словами віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, уряд збирається змінити порядок нарахування субсидій. Розробляється система їх монетизації. Тобто компенсації будуть відправлятися не на підприємства, які надають комунальні послуги, а безпосередньо громадянам, які оплачують рахунки.

Презентація нового механізму запланована на кінець опалювального сезону 2017 року. Розглядатиметься можливість відкриття банківських рахунків спеціально для оплати комунальних послуг. Випробування цієї системи пройде в місті Калуш Івано-Франківської області.
  • 21.09.2016
  • 506 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar