Старий Новий рік 2017

Старий Новий рік 2017

Коли офіційні новорічні свята підійдуть до кінця, Старий Новий рік 2017 вступить в свої права. Щорічно святкування проводиться в ніч з 13 на 14 січня. Це чудовий привід знову зібратися всією сім'єю і весело провести час. Важко знайти людину, яка б нічого не знав про це свято. Зі Старим Новим роком пов'язано чимало прикмет. Звичайно, в наші дні далеко не всі дотримуються прийнятих канонам. Але дізнатися більше про знайомого з дитинства святі і його звичаї завжди цікаво.

Виникнення свята

До переходу на Григоріанський календар літочислення велося за Юліанським, що з'явився в Стародавньому Римі. З переходом на новий час новорічні свята перенесли на 1 січня. Тоді як дата старого Нового року 2017 доводиться тепер на 14 січня. Багато в чому збереженню стародавньої традиції сприяла православна віра. Церква так і не перейняла Григоріанський календар. Незважаючи на безліч нововведень, Новий рік за старим стилем залишається релігійним святом. Називають його Васильєвим днем - на честь Святого Василя або Щедрим вечором.

Щоб прожити в достатку весь рік, селянину потрібно зібрати багатий урожай. Святий Василій шанувався як покровитель хліборобів і скотарів. І вдень пам'яті вважалося 14 січня, а напередодні свята - 13 грудень називали Васильєвим ввечері. Готувалися до свята заздалегідь. Господарі намагалися догодити не тільки гостям, але і заручитися підтримкою Святого. Накривали на стіл і виставляли найкращі частування.

Обряди і звичаї

Друга назва - Щедрий вечір пов'язують з традиційною стравою, яке має неодмінно бути присутнім в меню. У ніч перед Старим Новим роком жінки починали варити обрядову гречану кашу - кутю. Вона відрізнялася від звичайної високим вмістом жиру. Вважалося, що святий Василій допомагає розводити свиней. З цієї причини кутю щедро присмачували салом і намагалися влаштувати багате застілля.

За старих часів влаштовували новорічні гуляння, вбиралися в маскарадні костюми, співали народні пісні та танцювали. Для гостей заготовляли вареники і пироги. Ті, що прийшли в будинок вітали господарів і влаштовували вистави. Деякі донині вірять у прикмети старого Нового року 2017, закріплені віками. Жінки в розпал новорічної ночі займалися ворожіннями. Селяни звертали увагу на погоду і поведінку тварин, щоб визначити, чи з'явиться в наступному році хороший урожай.

Дотримуючись давніх традицій старого Нового року 2017, наповніть будинок радістю. Організуйте забавні конкурси, підберіть танцювальну музику. Добрими і недорогими подарунками стануть фігурки поросят, згідно з народним повір'ям приносять удачу.


Кутя на старий Новий рік

Які страви приготувати

Знайдіть місце розсипчастою каші зі свининою на сімейному святі. Стандартну рецептуру можна змінити і доповнити новими компонентами. Крім каші, є маса цікавих страв, які неодмінно варто спробувати:

- кролика з овочами
- м'ясний салат
- смажене порося з гречкою
- печена картопля з цибулею
- сирні вареники

Замініть газовані лимонади з супермаркету натуральними соками, узваром або квасом. Алкогольні напої краще вибрати на основі меду. Подайте до столу медовуху. Приготуйте апетитні десерти з ягід. До Старого Нового року 2017 тістечка можна виконати у вигляді колосків або зробити кумедних поросят і півників з вершкового крему. В цілому, строгих обмежень при виборі меню практично не існує. Морепродукти небажані, так як рибу подавати не прийнято.

Детальніше дізнатися про те, як накрити на стіл і що приготувати, можна у відповідній публікації. Якщо вам подобаються незвичайні свята, обов'язково поцікавтеся, коли проводиться Китайський Новий рік в 2017 році. Дізнайтеся більше про святкові заходи і внесіть у своє життя нові фарби!
  • 25.08.2016
  • 248 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar