Що буде з рублем в 2017

Що буде з рублем в 2017

Глава Мінекономрозвитку Улюкаєв Олексій при розгляді проекту перспективного бюджету федерального фінансування на прийдешню трьох років, заявив, що в другій половині 2016 року в країні очікується уповільнення зростання інфляції. Настільки оптимістичний прогноз базується на динаміці середньорічних значень зростання інфляції, і на передбаченому більш високим прогнозом зростання продовольчих цін. Так що буде з рублем в 2017 році?

Курс рубля і інфляція

Звичайно, навіть при затвердженні проекту бюджету федерального фінансування на подальші 3 роки можливе подальше внесення коригувань. Приміром, в 2014 році поріг інфляції був передбачений у розмірі 8%, але був зупинений на позначці 7,5%. Збільшення відсотка інфляції наступного року можливо відразу з деяких причин. Головні з них - режим санкцій і геополітична обстановка в таборі, а також так званий ефект перенесення. У своєму перспективному проекті Мінфін припускає ослаблення курсу до 39,5 рубля за долар. Але це передбачається тільки за умови, що до 2017 року не вводитимуться додаткові санкції, а дія існуючих буде припинено в 2015. Звичайно, обіцяти і гарантувати при цьому нічого не можливо - адже постійно зберігається нестабільна геополітична ситуація, а для іноземних інвесторів це означає підвищення частки ризику і, відповідно, зниження активності інвестування.

Перспективи на найближче майбутнє

Як стверджує Олексій Улюкаєв, вже до початку 2017 очікується зниження обсягу відтоку капіталу за кордон і утримання його на більш-менш допустимому рівні - до 30 мільярдів доларів на рік. Також у федеральному бюджеті закладена стабільна ціна за барель нафти - не нижче 100 доларів. Прогноз Улюкаєва базується на перспективних розробках світових аналітиків основних інвестиційних банків, саме тому твердження про збереження стабільності російського рубля на найближчий період здається настільки реалістичним. Незважаючи на зростання інфляції, за словами міністра, очікується збільшення зростання ВВП - в основному на рівні не нижче 0,5%, що теж в якійсь мірі сприяє зміцненню позицій рубля. Теоретичний прогноз зростання ВВП, звичайно ж, вище, але основний негативний момент - зниження активності інвестиційного процесу. За прогнозами ВВП складе 2,3%. Збільшення активності інвестицій пов'язано в першу чергу з роботою таких гігантів вітчизняної промисловості, як «Роснефть» і «Газпром», і в першу чергу це держ капіталовкладення. Очікуваний приріст інвестицій в 2017 році досягне показника 2,9%. Міністр припускає, що 2016 - це період стабілізації показників зарплати. У 2017 році її зростання передбачений у розмірі 4,6%, і, відповідно, роздрібний передбачуваний середньорічний оборот збільшиться до 3,2% У перспективі на цей рік закладено скорочення федерального субсидування, адже для інфраструктурних компаній, мережевих господарств і промислових споживачів буде дійсним понижуючий , тобто, більш щадний, коефіцієнт. Зростання цін на електрику на 2017 рік передбачений у розмірі 9,5%. Індексація на послуги тепломережі і теплопостачання в 2017 році буде обмежена на рівні 4,2%. Всі передбачувані нововведення і зміни, планує найближчим трилітки, покликані забезпечити баланс бюджету, стійкість і стабілізацію всієї макроекономічної структури країни.

Песимістичні прогнози

Тим не менш, аналітики UBS стверджують, що вже до початку 2017 курс російського рубля до долара буде в співвідношенні 75: 1, а середньостатистична зарплата росіянина знизиться на 3,5% мінімум. І причина всього цього - падіння економіки (на 0,4% в 2015 році) і різке зниження цін на нафту. На думку світових експертів, Мінфін Росії допустить коливання курсу рубля в 2016 році щодо цін на нафту, але тільки з метою поповнення золотовалютних запасів країни. Після цього, як стверджують аналітики, курс рубля трохи зміцниться і стабілізується, хоча і буде постійно піддаватися впливу фундаментальних світових факторів. Фахівці стверджують, що зростання російської економіки можливий тільки до кінця 2 017 - це термін передбачуваного зростання ціни на нафту - до 70 доларів за барель. Тоді і платоспроможність росіян збільшиться - приблизно на 2,5%, і долар зміцниться на позначці 60 руб. Звичайно, російські фінансисти упевнені в успішному результаті ситуації, що створилася, і рекомендують залишати заощадження в національній валюті.
  • 25.12.2015
  • 120 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar