Saab електромобілі в 2017 році

Saab електромобілі в 2017 році

Шведська компанія NEVS (власник легендарного бренду Saab) збирається перейти на виробництво авто, для яких не потрібен бензин. П'ять перших моделей побачать світ вже в 2017 році і надійдуть у продаж в 2018-му. Машини будуть оснащені силовими установками, три моделі стануть кросоверами. Інформацією поділився президент NEVS на автомобілебудівної конференції, яка пройшла у Швеції в грудні 2015 року.

Концепція

Прообразом електромобіля стане вдосконалений седан SAAB 9-3. Нагадаємо, прототип моделі був побудований на платформі Phoenix і продемонстрований публіці ще в 2014. Однак проект так і не втілили в життя через фінансові труднощів. На його основі компанія розробила п`ять варіацій електромобіля:

- «Корпоративний седан» в первісному дизайні SAAB 9-3
- сімейний позашляховик
- два кросовери середніх габаритів
- середньорозмірний фастбек

Чого очікувати?

Виробництво авто буде проходити у Швеції та Китаї. Більшість деталей буде вироблятися на заводі Saab в шведському місті Трольхеттене, а остаточне складання пройде в китайському Тяньцзіні. У країнах-виробниках електромобілі надійдуть у продаж ще до кінця року.Технічні подробиці поки тримаються в секреті. Однак можна припустити, що машини оснастять 150-сильними електромоторами і ємними акумуляторами, які збільшать запас їх ходу до 300 км. Також невідомо, під якою маркою випустять авто. На даний момент NEVS не має прав на користування найменуванням Saab.

Чи вийде?

Нагадаємо, що в 2011 культовий виробник легкових авто оголосив про своє банкрутство. Через рік його викупив консорціум NEVS. У 2013 компанія Saab відновила свою роботу, але все ще залишається в тіні. Представники бренду сподіваються, що популярний напрям електронного машинобудування відкриє перед ними нові можливості.

Дійсно, машини з електродвигунами стають транспортом 21 століття. Причина їхньої популярності - екологічні проблеми, викликані загазованістю повітря. Перші авто, що працюють на електриці, зійшли з конвеєра ще двадцять років тому. Але експеримент закінчився невдачею. Акумулятори занадто швидко розряджалися, потужності електродвигунів були невисокі, зарядка тривала надто довго, а спеціальних заправок існувало порівняно мало.

Наприкінці нульових авто концерни повернулися до виробництва «екологічних» авто. Їх перевагами вважаються: безпека для навколишнього середовища, дешеве обслуговування, простота зарядки і висока надійність. У 2015 році продажі незвичайних авто в США виросли на чверть. Електромобілям Saab доведеться зіткнутися з досить серйозними конкурентами. Звання лідера галузі носить Nissan LEAF, а на п'яти йому наступають Tesla Model S і BMW i3.
  • 24.12.2015
  • 156 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar