Прогнозований курс рубля на 2017 рік

Прогнозований курс рубля на 2017 рік

Багато росіян продовжують нервувати через хиткого фінансового становища, в якому опинилося їх держава. Адже кожна окрема людина повністю залежить від того, наскільки високі показники платоспроможності країни. У свою чергу, щоб економіка Росії увійшла в стабільне русло, повинні нормалізуватися зовнішні і внутрішні ситуації на ринку. Головний показник економіки - відношення рубля до долара. Сучасні аналітики та провідні економісти вже зараз намагаються спрогнозувати цей показник, але говорити про остаточні результати ще занадто рано. Однією з найважливіших тем у росіян, донині, залишається курс рубля в 2017 році і прогнози на майбутнє. Такий ажіотаж не дивний, адже кілька років поспіль національна валюта відрізнялася своєю стабільністю, і ніхто не очікував такого стрімкого злету, який стався за останній час. Як тільки курс почав підвищуватися з кожним днем, багато жителів Росії вирішили, що незабаром настане девальвація, тому вони кинулися скуповувати в обмінних пунктах більш стійку валюту. Але через деякий час долар знову знизився до 50 рублів і тут же з'явилися знавці, які стверджують, що ця валюта продовжить зниження і зупиниться на позначці в 45 рублів за 1 долар. Але після того як відбулося чергове підвищення, не кожен експерт візьметься стверджувати, чого ж нам чекати від цього грошового знака в найближчі кілька місяців.

Дельвація можлива

Як стверджує глава Центробанку, незабаром на валютному ринку повинна відбутися невелика стабільність, адже вартість рубля дійшла до рівноважної величини касаемо долара. Подальша динаміка національної валюти повністю залежить від зовнішніх факторів, які, на даний момент, можуть призвести до того, що станеться девальвація. Це явище очікується вже в 2016 році.Дотепер рубль сильно залежить від сторонніх умов. В основному, на його становлення впливають постійні перепади вартості нафти на світовому ринку, занепад економіки Китаю і явний переворот Федеральної резервної системи США. Прогнозують, що курс долара дещо знизиться після того, як піднімуться ставки ФРС. Експерти вже давно стверджують, що рубль продовжить падіння, тому що грошові кошти у росіян поступово знижуються. Виною всьому переполох, який був викликаний дестабілізацією валютного ринку в 2014 році.

Настрій на світовому ринку Курс долара безпосередньо залежить від вартості чорного золота на світовому ринку. Якщо трапиться так, що за барель нафти доведеться платити 40 доларів, то рецесія в Росії затягнеться до кінця 2017 року. У такій ситуації рубль знеціниться ще більше і складе 75 рублів за долар, а до 2018 року - 80 рублів за долар.

Згідно з твердженням чиновників з Мінекономрозвитку, тільки підвищення розцінок на нафту можуть вплинути на стабілізацію національної валюти Росії. Так при вартості в 55 доларів за барель можна розраховувати на відновлення інвестиційної активності, яка буде сприяти тому, що бюджетні доходи, практично, не зміняться.

Якщо ж все-таки розглядати більш низьку ціну на нафту (40 доларів за барель), то доведеться кілька урізати витрати, бо іншого способу покрити всі доходи, що випадають, у держави немає. Навіть враховуючи розвиток оптимального сценарію, навряд чи ФРС зможе пережити 2017 рік. А це означає, що існує ймовірність чергового обвалу ринку, який призведе до подальшої девальвації національної валюти Росії.

Китай - найважливіший партнер Російської Федерації і один з найбільших покупців продукту на ринку. Зменшення показників зростання ВВП, на думку експертів, має вплинути на вартість нафти. А це призведе до того, що рубль продовжить своє стрімко падіння. На сьогоднішній день вартість нафти коливається від 45 до 65 доларів за барель, але якщо в Китаї і далі буде лютувати криза, то розцінки можуть значно піднятися. Згідно з прогнозами ВВП Росії видно, що експерти припускають більше 2 трлн. рублів за 2 016 рік і 2500000000000. рублів в 2017 році. Таким чином, відштовхуючись від відмінностей між ВВП у різних періодах можна припустити, що сума додаткових доходів складе 1 трлн. рублів, а на кінець 2017 року на Резервному фонді країни повинно залишитися близько 500 млн. рублів.

Способи підвищення прибутковості

Експерти розробили кілька проектів, які допоможуть поліпшити стан Резервного Фонду:

Знизити витрати
Взяти кошти з Фонду національного добробуту
Активувати емісійне фінансування

Як вважають чиновники, Фонд національного добробуту чіпати, вкрай, не бажано, тому що це може спровокувати появу ще більших боргів. Найоптимальнішим варіантом залишається значно урізання витрат. Згідно з цим проектом уряд має намір в 2016 році знизити витрати на 2002 млрд. Рублів, а в 2017 році - на 1 трлн. рублів. За рахунок чого буде знижуватися видаткова частина бюджету остаточно невідомо, але вже зараз стає зрозуміло, що найбільш постраждає соціальна сфера. Наприклад, планується збільшити пенсійний вік. Хоча, на думку фахівців, таке нововведення не допоможе кардинально змінити ситуацію. Але все ж, залишається шанс на розвиток сприятливого сценарію, виходячи з якого, після стабілізації на нафтовому ринку відбудеться зміцнення національної валюти до 45 рублів.
  • 13.12.2015
  • 183 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar