Прогноз курсу долара на 2017 рік в Україні

Прогноз курсу долара на 2017 рік в Україні

Економічну ситуацію навколо України можна назвати не просто не стабільною, а загрозливою з досить серйозними наслідками у всіх галузях життєдіяльності, а, найголовніше, це негативно позначиться на населенні, які вже і без того втомилися від військових дій. Одним з актуальних питань в економічній галузі є курс долара щодо гривні. Адже саме від цього показника складаються, розраховуються і залежать вся соціальна область, тобто комунальні, різні грошові допомоги, зростання або ж зниження цін на товари першої необхідності. Ось чому прогноз курсу долара на 2017 рік в Україні хвилює і цікавить, напевно, кожного, так як стосується це не тільки зовнішньої, але й внутрішньої політики.

Думки аналітиків, і чого варто очікувати?

Як відомо, кожен аналітик і політик бачить картину подій, що відбуваються на власні очі, а, отже, в даний час складається безліч найрізноманітніших, часом навіть дуже суперечливих думок. Але, незважаючи на це, все, ж слід дотримуватися таких особливостей і прогнозів щодо економічної ситуації на Україні.

По-перше, курс долара буде рости. Згідно з представленими прогнозами березня, не варто розраховувати на те, що курс долара повернеться до колишньої позначки, тобто становитиме 16 грн. До чого призведе навіть незначне підвищення курсу на Україні? Перш за все, щорічне зростання комунальних платежів, при цьому буде спостерігатися незначне підвищення заробітної плати одночасно зі зростанням цін.
Але, відразу хочеться відзначити, що це навіть незначне зростання підвищення зарплат з'їсть інфляція. На думку аналітиків і експертів, такий варіант подій прийнято розглядати і вважати, як «оптимальний».

По-друге, ймовірне коливання курсу долара в результаті саміту. Як це зрозуміти? Іншими словами, якщо Україна не підпише угоду про асоціацію, то буде спостерігати досить небезпечна для економіки країни тенденція відходу інвестицій з України, а, в результаті великі валютні коливання, що можуть стати основною причиною девальвації, яка загрожує повним розвалом економічної галузі. Який можна зробити висновок? Країні потрібен транш МВФ, інакше, не будуть закриті бюджетні зобов'язання та борги.

По-третє, думка керівника центру соціально-економічних досліджень «CASE-Україна» Дмитра Боярчука. Згідно з його прогнозами, ситуацію навколо курсу долара по праву можна вважати штучною, тобто вона спеціально загострюється спекулянтами, так як зростання долара поки ще не передбачається. Чому? Відповідь проста, адже у держави є валютні резерви, які і допоможуть стримувати ситуацію на колишньому рівні. Хоча, навіть несуттєві коливання на валютному ринку можуть вплинути на банківську систему країни.

Якщо питання щодо курсу долара зрозуміла і ясна, то є два варіанти шляху розвитку події - підвищення або ж стримування ситуації до самого останнього моменту, наскільки дозволятиме валютний резерв. Але що буде, відбуватися з національною валютою країни в цьому випадку? Ось друге питання, яке хвилює і цікавить багатьох.

Національна валюта України.

Розглядаючи це питання, відразу хочеться відзначити, що діяльність Нацбанку щодо національної валюти буде носити стабільний характер і всіляко буде спрямована на те, щоб підтримати і намагатися зберегти існуючий і сталий валютний курс. А чи буде політична ситуація якось позначатися на всій ситуації? Звичайно ж так. Напевно, кожен погодитися з тією думкою, що якщо до економічної нестабільності додатися ще й політична, то ризик в значній мірі збільшитися, що також буде стосуватися і зарубіжних інвестицій. Іншими словами, якщо все добре, то кількість інвестицій з боку інших країн зросте, що дасть хороший поштовх для зміцнення і становлення економіки. У зворотному ж випадку, навпаки, стане хорошим шансом для її повного краху і розвалу.

В результаті всього можна зробити висновок, що прогноз курсу долара на 2017 рік в Україні безпосередньо залежить від внутрішньої політики країни, але в цілому, слід очікувати підвищення цієї валюти. А ось до чого це призведе і чи дійсно це буде так, покаже тільки час.
  • 01.04.2016
  • 657 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar