Прогноз курсу долара на 2017 рік

Прогноз курсу долара на 2017 рік

Коливання на валютних ринках нікого не залишають байдужим. Навіть бабусі на лавці знають, що якщо долар піднявся, то молоко подорожчає. Що очікувати в 2017 році, скільки буде коштувати гривня, і що можна буде на нього купити?

Вірити чи прогнозами

Зараз найдосвідченіші фінансисти не можуть дати точний прогноз курсу долара на 2017 рік. Більше того, складно сказати, яке співвідношення валют буде в найближчі місяці. Яскравий приклад тому - аналітики шановного банку Morgan Stanley. У січні вони переглянули прогноз, пророкуючи курс на весну 2016 року - 83 рубля за долар, однак «трохи» помилилися. Фактична вартість на весну складе не 83, а 67 рублів. Розбіжність в 20%, це така «дрібниця». Ці ж аналітики передрікають, що курс долара на 2017 рік складе 85 рублів. Вірити чи цим прогнозам? А у що вірити і як планувати бюджет організаціям і громадянам? Відповісти на це питання допоможе сценарний аналіз.

Сценарний аналіз міністерства з економічного розвитку

Мінекономрозвитку в прогнозуванні ситуації на 2015 і наступні роки спирається на цільовий, базовий, і консервативний сценарій.

Базовий сценарій розвитку

Виходить із світової ціни на нафту в $ 50 за барель в 2016 році і $ 52 на протязі 2017 року. Зростання ВВП досягне 1,9%. При такому розвитку подій прогноз долара на 2017 рік в Росії становить 63 рубля.

Цільовий сценарій

Розроблено за дорученням Президента і передбачає стійке зростання протягом найближчих років. При цьому зростання ВВП повинен відбуватися темпами не нижче середньосвітових, тобто мінімум 3,5% в річному вираженні. При цьому інфляція повинна опуститися то 4%, зростання продуктивності праці скласти 5%. При тих же нафтових цінах, що і в базовому сценарії, зростання досягається за рахунок структурних перетворень і підвищення ефективності державних витрат.

Консервативний варіант передбачає сповзання нефетегазових цін. Вартість нафти марки Urals найближчі роки коливається біля позначки 40 доларів за барель. За відсутності кардинальних перетворень в економіці ВВП знижується на 1% щорічно, інфляція досягає 9% річних. Курс долара при цьому може досягти 70 рублів.Що чекати в майбутньому від нафти

Який з варіантів збудеться, і що може перешкодити стійкого зростання? Природно, що прогноз долара на 2017 рік в Росії залежить від нафтових котирувань. Вони, в свою чергу, залежать від світової економіки:

1. Динаміка світового попиту. Спад в промисловості привів до надлишку вуглеводнів на ринку.
2. Темпи приросту видобутку нафти і газу. Скорочення виробництва ОПЕК компенсується сланцевої революцією.
3. Альтернативні джерела енергії. Це невизначений фактор, який може зіграти в майбутньому велику роль. Зрозуміло, що при ціні 109 доларів за барель окупалося будь-яке вкладення, будь то сонячні електростанції або ріпакові поля. При ціні в $ 40 рентабельність «зеленої енергетики» недостатня. При цьому ККД сонячних батарей збільшується в 2 рази щорічно.

Передбачити розвиток подій не представляється можливим, як і зрозуміти, на якому рівні в 2017 році вуглеводні знайдуть рівновагу між попитом і пропозицією.

Чого чекати від російського уряду

Ще один фактор невизначеності - дії керівництва країни. Навіть МЕРТ в своєму прогнозі не може визначити, що можна очікувати від безпосереднього керівництва. На даний момент уряд переклав значну частину витрат на плечі громадян і бізнесу. Скільки ще зможе витримати народ поки невідомо. Загострення соціальної напруженості і наступ виборчого циклу може загнати курс долара на 2017 рік в Росії на такі висоти, які і не снилися навіть самим авантюрним аналітикам. До того ж є й інші чинники:

- знос машин і устаткування;
- низька продуктивність праці;
- низька ефективність органів державного управління;
- дефіцити регіональних бюджетів;
- скорочення інвестиційної активності;
- зростання безробіття;
- складна демографічна ситуація, скорочення кількості громадян працездатного віку;
- борговий тягар перед західними кредиторами; напружена політична ситуація в світі.

Кожен з них може підірвати ситуацію, і тоді все прогнози виявляться нездійсненними.
  • 23.07.2016
  • 399 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar