Прогноз цін на нафту 2017

Прогноз цін на нафту 2017

Якщо ввести в пошукову систему слова «ціна на», то майже завжди йде підказка - «нафта». Це чорне золото і його ціна впливає на наше життя, економіку, політику і розклад в світі. Уже понад шістдесят років життя людського суспільства залежить від цін на вуглевод. Ця «голка» вершить історію, починає або запобігає війні. Нафта - основне джерело фінансування мусульманського тероризму. Людина, що орієнтується в цьому питанні, може давати свої прогнози на найближчий розклад в світі, навіть на хід історії. Раніше кожна нормальна людина цікавилася - яка завтра буде погода, то тепер прогноз аналітиків ринку нафтопродуктів хвилює куди більше. Навіть бабуся, яка торгує насінням, відстежує котирування.

Формування ціни

Нафта - це такий же товар, як і багато інших. Його можна поставити в один ряд з золотом та іншими цінними металами. Закони ринку народжують попит і пропозицію. З цих двох чинників формується світова ціна. Політики світу іноді намагаються коригувати цей процес, домовлятися. Але неможливо змусити купити товар, якщо він не потрібен. Навіть за дуже низькою ціною. А нафта - товар специфічний. Він вимагає особливого зберігання, що теж коштує грошей. Треба мати обладнані ємності, дотримуватися безпеку, охороняти легкозаймистий суб'єкт. Саме перенасиченість запасів зіграла велику роль в падінні цін в кінці 2015 року. Останні новини торгівлі говорять про те, що в США за багато десятиліть розконсервовані стратегічні запаси. А ще зняття санкцій з Ірану викидає на світовий ринок величезну партію цього носія.Основні фактори, що формують ціни на нафту: попит і пропозиція, обсяги видобутку, політичні домовленості, стан світової економіки, санкції проти експортерів, війни, локальні конфлікти, техногенні та природні катастрофи, собівартість видобутку, розвиток альтернативних енергетик, марка і бренд.

Прогнозів багато - ціна одна! Світові аналітики постійно розраховують майбутню ціну на нафту в цьому, і наступного, 2017 році. І це зрозуміло: всі хочуть знати очікувані надходження в бюджет, витрати на транспорт і котирування на біржах. Середній прогноз ціни на нафту в 2017 році - вона буде поступово зростати протягом року. Якщо в січні 2017 - це 27 доларів, то до січня 2018 року його підніметься до 37 доларів за барель. Такий прогноз дають експерти АПЕКОН. Приблизно такий прогноз дають і фахівці з Міжнародного енергетичного агентства. Міненерго США знизило свої прогнози на 2017 рік, при цьому їх ціна трохи вища - 42 долара до кінця 2017 року.

Важливо пам'ятати, що нафта буває різних сортів і різної якості. І різниця в ціні може бути більше 10 доларів. У будь-якому випадку, до кінця 2017 нижче 20 доларів нафту коштувати не буде. Ну а за найоптимістичнішими прогнозами планка в 50 доларів не буде подолана. Подивимося - чим закінчиться війна в Сирії, чи буде розгромлений ІГІЛ, який політичний вітер почне дути в Росії, як буде розвиватися світова економіка в цілому. У кризу і рецесію вона досягає дна, стаючи дешевше собівартості. Таке було в 1998 році. Якщо зараз світова економіка знаходиться в депресійному стані, то через рік почнеться підйом, і ціни знову підуть вгору.

У Росії це питання стоїть особливо гостро. Країна з економікою сировинного характеру формує свій бюджет на надходженнях від реалізації нафтопродуктів. Стан справ в країні президент порівняв із зеброю, у якій є чорні смуги і білі. А ще є і зовсім темне місце. Коли ціна за кілька років скочується вчетверо - це ставить економіку в стан колапсу. Варто пам'ятати той факт, що розпад Радянського Союзу припав саме на роки світового падіння цін. У країні просто не було грошей, щоб підтримувати економіку і безпеку. Офіційний курс рубля був раз в п'ятдесят нижче реального, ринкового. Країна не могла утримувати армію, силові структури. До повторення сюжету зараз підводять і Росію, пророкуючи їй розпад в 2017 році. Навіть найоптимістичніші прогнози експертів російського уряду не радують. Всі ці факти призводять до однієї думки - щоб добре жити, простій людині необхідно якомога менше сподіватися на державу та її багатства. Треба мати свою справу або ремесло, яке буде приносити достаток при будь-якому економічному розкладі.

За дуже короткий проміжок часу ціна сирої нафти в світі скоротилася вдвічі. Але бензин подешевшав лише на 5-10%. А адже з літра нафти можна зробити майже 800 грам бензину. А кустарну перегонку можна організувати у дворі. Парадокс, однак!
  • 28.02.2016
  • 200 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar