Призов до армії України у 2017 році

Призов до армії України у 2017 році

На сьогоднішній день в Україні все ще залишається актуальним питання про призов в армію. У минулому році офіційні заяви від Генштабу ЗСУ містили інформацію, що в 2016 році регулярна армія за призовом в збройні сили може припинити своє існування.

Плани на заклик 2017

У листопаді 2015 року Україна оголосила старт чергового військового призову, згідно з яким заплановано, що 6 тисяч громадян будуть віддавати борг Батьківщині в складі армії, а 5 тисяч - в Нацгвардії. Оголошено, що, як і раніше, призовники, які мають «Диплом» про отримання вищої освіти, будуть служити протягом року, а решта категорії - рік і шість місяців. Розпоряджень з приводу призову 2016 і 2017 року Генеральний штаб української армії на сьогоднішній день не надходило.

Реформування армії України

Нагадаємо, що Міністерством оборони України розроблено Концепцію реформування і розвитку армії до 2017 року. В даному документі озвучено, що чисельність українських військових підлягає скороченню практично в 2.5 рази (з 192 тисяч до 70 тисяч чоловік). Сама процедура служби в армії буде спрощена і здійснюватиметься на контрактній основі.Було підраховано, що для введення в силу даних інновацій необхідний п'ятирічний адаптаційний період. На сьогоднішній день представники Генштабу не можуть дати однозначної відповіді на питання, чи буде дана норма реалізована з 2016 року. Згідно зі словами міністра оборони України, практика скасування призову призведе до того, що нове покоління чоловіків буде не здатне захистити країну.

Міністр висловив думку, що солдати контрактної армії не зможуть ефективно вести військові дії, тому при переході війни в активну фазу виникне необхідність призову та мобілізації населення. Проходження строкової служби дає можливість підготувати ресурси. Саме тому Україна, на відміну від країн Західної Європи або інших розвинених держав, не може дозволити собі повністю скасувати практику призову в армію.

Однак Полторак вважає правильним підвищення призовного віку до 20 років: якщо в 18 років юнак - це ще, по суті, школяр, то через два роки він стає цілком сформованим. Міністр також зазначив, що з 2016 року буде відновлено призив до лав прикордонних військ. Відносно решти категорій збройних сил питання вирішується.
  • 02.05.2016
  • 3345 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar