Православний церковний календар на 2017 рік з святами і постами

Православний церковний календар на 2017 рік з святами і постами

Православне життя включає в себе досить різноманітну кількість значущих свят, а також поминальних дат. Протягом року у віруючих проходить кілька важливих урочистостей, які корисно знати кожному християнину. Крім цього, протягом року православні дотримуються важливі пости, які призначені для очищення і звільнення грішної душі.

Православний календар на 2017 рік обов'язково допоможе знайти потрібні події християнського життя і визначити дати їх святкування.Неперехідні свята

У православній вірі відзначаються неперехідні святкові урочистості, які ніколи не змінюють дату своєї зустрічі. Головні події будь-якого року пов'язані тільки з життям і досконалими благими справами Христа, а також і його матері діви Марії. Якщо роздрукувати православний календар 2017, то завжди можна знайти дати зустрічі неперехідних святкових дат.

7 січня усіма віруючими християнами зустрічається Різдво Ісуса - велика святкова дата відома своїми традиціями. Особливе місце займає і ту обставину, що на Різдво закінчується попередній Різдвяний піст.

19 січня християни зустрічають важливу дату - Хрещення Господнє. Велике подія збирає величезну кількість віруючих в православних храмах, де проводяться молитовні служби, а біля річок і озер проводиться обряд занурення в ополонку, що означає зцілення людини від усіляких гріхів і недуг.

15 лютого віруючі християни відзначають велике Стрітення Господнє. Подія уособлює священну зустріч пророка Сіменона з немовлям Христом, на той момент Ісуса виповнилося 40 днів.

7 квітня відзначається світла дата - Благовіщення Пресвятої Богородиці. Ця святкова дата згадується християнами, як день отримання дівою Марією благої вісті про те, що незабаром вона стане матір'ю рятівника людських доль.

19 серпня в церковний календар на 2017 рік входить подія, яка укріпила віру народу в силу Христа. Названий святковий день - Преображення Господнє. У цей момент відбулося перетворення Христа з людського тіла в Святий Дух.

28 серпня всі православні святкують Успіння Богородиці. В даному випадку дата не є поминальної, вона, навпаки, уособлює собою велике радісна подія, коли діва Марії змогла зустрітися з Богом на Небесах.

21 вересня - значуща для віруючих обставина - Різдво Богородиці. Світла і радісна дата у всіх православних церковних храмах відзначається молитовними службами і запалюванням священних свічок на честь народження Марії.

27 вересня - ще одне з неперехідних подій - Воздвиження Хреста Христового. Ця подія, позначене на честь побудови дерев'яного хреста, безпосередньо на якому відбулося розп'яття Ісуса.

4 грудня в християнстві зустрічається святкова дата, зазначена в честь введення в священний храм маленької діви Марії.

Перехідні свята

Якщо ж завантажити православний календар на 2017 рік, то в загальній кількості знаменних торжеств християнства особливе місце відведено великих подій, які не мають постійної дати святкування. Всі обчислення урочистих дат виходить від початку Пасхи. Велика і світла Пасха є чільним урочисто-православним днем, від цієї події утворено початок християнської віри в Господа. У майбутньому році велика подія відзначається 16 квітня. Які ще святкові події таїть в собі православний календар?

9 квітня - в християнській вірі зустрічається день входження Господа в Єрусалим. У народі цей значуща подія названо Вербною Неділею.

25 травня сталася Вознесіння Господнє. Подія пов'язано зі священним піднесенням Христа в Небеса.

4 червня зустрічається значуща подія православне віри - світла Трійця. Урочиста подія утворено в честь почесті, любові та поваги Триєдиного Бога.Важливі свята християнства

Всі інші святкові дати відносяться до важливих дат християнства. Подібні урочистості не належать до двунадесятих (чільним), але вони також важливі і значущі в православ'ї.

14 січня віруючі зустрічають день проведення Обрізання Господнього.

7 липня православ'ї зустрічається дата народження Іоанна Предтечі Хрестителя.

12 липня - дата присвячена найсвятішим апостолам - Павлу і Петру.

11 вересня - скорботна дата - день Усікновення Глави Іоанна Хрестителя.

14 жовтня - зустріч великого Покрова Святої Богородиці.

Крім важливих і чільних святкових дат в загальний розклад православного календаря входять і інші події. Наприклад, православний календар вінчань вказує найбільш благі і позитивні моменти для проведення таїнства вінчання. У календар православ'я входять і поминальні дати, які в священних храмах згадуються, як дні спогадів про померлих всіх родичів, а також про своїх близьких знайомих.
  • 25.08.2016
  • 1378 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar