Пенсійний вік в Росії з 2017 року

Пенсійний вік в Росії з 2017 року

Останнім часом в пенсійному законодавстві Росії відбулися значні зміни. З кожним роком умови отримання соціальних виплат стають жорсткішими. Не дивно, багатьох росіян лякає можливість підняття віку, в якому нараховується державна допомога. На даний момент він становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок.

Проте, підвищувати цю планку російський уряд не поспішає. За словами віце-прем'єра Ольги Голодець, до розгляду питання про пенсійний вік, влада повернеться не раніше 2018 року. А в 2017 році перетворення торкнуться тільки одну категорію утримувачів пенсії по старості - державних службовців усіх рангів.

Пенсійний вік для чиновників

З 1 січня 2017 року вік виходу на пенсію для держслужбовців почне підвищуватися і в підсумку складе 65 років. Планка буде підніматися поступово: щороку на 6 місяців. При цьому мінімальний стаж роботи претендента на держдопомогу виросте з 15 до 20 років. Депутатам Держдуми і Ради Федерації доведеться відпрацювати на своїх посадах 5 років для виплати в розмірі 55% від нинішньої заробітної плати та 10 років - для 75%.Реформа торкнеться цивільних і муніципальних службовців, а також осіб, які працюють на державних посадах РФ і її суб'єктів. Нововведення поширяться тільки на чиновників, які продовжать займати свої посади після досягнення граничного віку. Якщо ж держслужбовець припинить трудову діяльність, пенсія йому буде нараховуватися відповідно до загальних правил: з 60 років - чоловікам, з 55 років - жінкам.

Відповідний закон був схвалений Державною Думою в грудні 2015 року і повинен був вступити в силу з 1 липня 2016 року. Однак необхідність підготовки нормативно-правової бази змусила відкласти втілення реформи на 6 місяців. Підвищення пенсійного віку дозволить заощадити 622 млн рублів - значну для державної скарбниці суму.

Треба відзначити, що законопроект прийняли з захопленням не всі депутати. За деякими прогнозами, реформа може обмежити права чиновників-пенсіонерів в соцсфері. Є думка, що нововведення дискримінують цю категорію населення. Але більшість депутатів також лякає можливість старіння кадрів і перспектива посилити проблему безробіття серед молоді.

Пенсійний вік в Росії і за кордоном

Як вже говорилося, росіяни на пенсію виходять раніше, ніж іноземці. Наприклад, японці обох статей завершують кар'єру в 70 років, а американці - в 65. Середній пенсійний вік в Європі становить приблизно 65 років для чоловіків і на 5 років менше для жінок. Але не варто забувати, що цю планку в першу чергу визначає тривалість життя в кожній з країн. За цими показниками РФ програє західним державам.Проте можливість підвищення віку виходу на пенсію все ж існує. Міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв не раз відзначав: планку слід підняти до 63 років - і для жінок, і для чоловіків. Міністерство фінансів виступає за більш радикальний варіант - 65 років для всіх росіян. В іншому випадку країну чекає дефіцит бюджету.

Сьогодні на 120 економічно активних громадян припадає 100 пенсіонерів. За прогнозами аналітиків, в найближчі роки кількість останніх тільки збільшиться. Таким чином, у Пенсійного фонду не буде коштів на надання їм допомоги. Але які дії зробить уряд Росії, щоб уникнути кризи, ми дізнаємося тільки в 2018 році.
  • 01.03.2016
  • 488 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar