Мобілізація в Україні: нові закони і їх вади 2016-2017

Мобілізація в Україні: нові закони і їх вади 2016-2017

Чергова мобілізація призовників на Україні викликає бурю емоцій у населення. Погляди у кожного свої, але у будь-якого свідомого громадянина вони, однозначно, присутні. Хтось в літньому віці рветься на передову, не чуючи навіть суті проблеми, а деякі ховаються по домівках, не бажаючи змінювати своє розмірене життя на військову форму і холодні безсонні ночі. Є і такий шар населення, які продовжують жити своїм буденною метушнею і робити вигляд, що нічого особливого не відбувається. Може кожен з них по-своєму правий, але новий закон вийшов і в різній мірі він торкнеться кожного.

В першу чергу обурює той факт, що в законі України 2015 роки знову прописано, що народні депутати - не чоловіки призовного віку, а люди невизначеної статі. У документі, звичайно ж, написано, злегка іншими словами, "не мобілізуються народні депутати України», але факт залишається фактом. Якщо війна, значить вперед, кричати і обурюватися можуть і жінки, і люди похилого віку. Але закон про мобілізацію написаний ними, тому віддуватися за них буде простий люд.

Не підлягають призиву депутати


Ще одним пунктом, над яким варто задуматися, є той, де написано, що, під час цього збору призовників, які не підлягають призиву ті військовослужбовці, які заброньовані державою. Тобто той, кого «забули» в армію не йде. А це скоріше за все діти депутатів, президента, олігархів, простіше кажучи, «еліта» України.

Не підлягають призиву багатодітні від 3 дітей


Чомусь тих чоловіків, які непридатні для служби за станом здоров'я, залишать в спокої тільки на шість місяців, хіба мало, вилікуються вони до цього часу. А обмеження по кількості дітей обурить тих, хто має двох дітей. Тому що держава встановила, що не закликатиме чоловіків, у яких на утриманні більше трьох дітей до 16 років. Тобто двох кинути можна, а трьох і більше якось негарно. Хвиля обурення серед молодих мам набирає обертів, і вони готові кидати дім заради того, щоб «годувальника" не відібрали.

Ті, хто доглядає за недієздатною особою, теж можуть залишитися вдома, але тільки в тому випадку, якщо не знайдеться нікого іншого, хто б міг здійснювати такий догляд. Можна з упевненістю сказати, що представники військкомату знайдуть будь-яких далеких родичів або навіть найближчих «непризовного» сусідів, які зможуть доглянути за інвалідом або старим, поки майбутній «гвардієць» збігає на війну. А будь-які суперечки будуть розцінюватися, як спосіб ухилення від служби.

За новим законом, повістки з військкомату повинні вручатися прямо в руки адресату. Тоді представникам військового державного органу, швидше за все, доведеться змінити свій робочий графік на нічний, щоб застати хоч когось удома. Або на повістці вклеювати фото, щоб, ідучи по вулиці або шастаючи по офісах, впізнавати в обличчя майбутніх солдатів.

В черговий раз оголосили про те, що в першу чергу будуть приймати добровольців і колишніх служивих з «затребуваною» професією. Після декількох закликів складно повірити, що такі залишилися в країні, а знайти добровольця, який служив і має потрібну спеціальність, взагалі, здається неймовірною подією.

За порушення указу, можна сказати, наступне: за неявку у військкомат передбачена адміністративна відповідальність до 119 гривень, а от якщо знайдуть і доведуть відхилення від військової служби, то можуть впаяти від двох до п'яти. Знову-таки, довести явне ухилення, не так-то просто, та й навряд чи у держави, з огляду на різницю поглядів населення на цю ситуацію, вистачить місця в тюрмах для власних громадян, які просто хочуть жити в світі і в достатку.
  • 13.07.2016
  • 1752 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar