Коли святкують День батька в 2017 році?

Коли святкують День батька в 2017 році?

У деяких країнах крім традиційного Дня Матері активно відзначається і інше чудове свято - День Батька. Діти вшановують своїх улюблених тат, дарують подарунки, найчастіше якісь вироби, виконані з любов'ю своїми руками, читають вірші і просто поздоровляють, що не може не викликати розчулення навіть у найсуворіших і строгих батьків.

У нас в Україні День батька поки що не носить офіційного характеру, по поступово хороша традиція вітати главу сімейства приживається і у нас. У нашій країні прийнято відзначати День Батька в третю неділю першого місяця літа, і в 2017-му році цим днем стане 18 червня.

Де відзначають День Батька в Росії

Незважаючи на те, що це свято ще не отримало статус загальнодержавного, в деяких регіонах його відзначають на офіційному рівні. День Батька вже став регіональним святом в Ульяновської, Курської, Волгоградської, Архангельської областях, а в Липецькій області, які особливо відзначилися татам вручають навіть спеціальний знак «За вірність батьківському обов'язку» і грошову премію.

З 2002-го року День Батька святкують в Череповці і в Новосибірську, з 201-го в Санкт-Петербурзі, а з 2012-го на міському рівні свято проходить і в столиці Росії Москві.

За підтримки мерії в 2014-м в Москві вперше пройшов спеціальний фестиваль - «ПАПА ФЕСТ». У парку «Музеон» і на Кримській набережній працювали кілька десятків музичних і танцювальних колективів з десятка країн світу, а також різні освітні та розважальні майданчики. Фестиваль сподобався москвичам і з тих пір став традиційним щорічним.

Дати святкування Дня Батька в 2017 році в різних країнах

19 березня:

Іспанія (відзначається в День Св. Йосипа);
Італія;
Португалія.

5 травня :

Німеччина.

8 травня:

Південна Корея (тільки не День Батька, а День батьків).

Першу неділю червня (4 червня 2017 року):

Литва.

Друге неділю червня (11 червня 2017 року):

Бельгія.

Третю неділю червня (18 червня 2017 року):

Аргентина;
Аргентина;
Вірменія;
Великобританія;
Венесуела;
Гаїті;
Гонконг;
Індія;
Ірландія;
Канада;
Колумбія;
Коста-Ріка;
Кот-д'Івуар;
Куба;
Маврикій;
Малайзія;
Мальта;
Мексика;
Нідерланди;
Перу;
Росія;
Сінгапур;
Словаччина;
США;
Туреччина;
Україна;
Філіппіни;
Франція;
Чилі;
Швейцарія;
Еквадор;
Південна Африка;
Японія.

21 червня:

Єгипет;
Йорданія;
Ліван;
Сирія;
Уганда.

23 червня:

Польща.

8 серпня:

Тайвань.

Друга неділя серпня (13 серпня 2017 року):

Бразилія.

Першу неділю вересня (3 вересня 2017 року):

Австралія.

Друга неділя вересня (10 вересня 2017 року):

Латвія.

3 жовтня:

Люксембург.

Друге неділю листопада (12 листопада 2017 року):

Фінлядія;
Швеція;
Естонія.

5 грудня:

Таїланд (відзначається в день річниці короля Пуміпон Адульядета).

26 грудня:

Болгарія (відзначається в свято Собору Пресвятої Богородиці: Св. Царя Давида, Св. Йосипа Обручника, Св. Апостола Якова).

Історія Дня батька

Вперше ідея створення батьківського свята для дітей, які бажають висловити всю свою любов і вдячність татам, прийшла зі штату Вашингтон, міста Спокан. Американка Сонора Додд прийняла рішення проводити подібні вшанування в широкому масштабі, будучи глибоко враженнями своїм батьком, який самостійно виховав шістьох дітей після смерті їх матері і своєї дружини. Для діточок багатодітний тато став справжнім зразком уваги, любові і турботи.

В знак величезної подяки жінка виступила перед мером міста з ініціативою вшанування батьків. Вперше урочистості з цього приводу пройшли в 1910 році на території Спокан, а через десятиліття Президент США Л. Джонсон за підтримки Конгресу законодавчо закріпив це свято. З тих пір, кожної третьої неділі у американських батьків була можливість отримувати приємні слова привітання та подарунки від своїх дітей.
  • 15.09.2016
  • 2045 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar