Календар православних свят 2017

Календар православних свят 2017

Великі свята дуже цінуються церквою і релігійними людьми, такі дні відрізняються особливим богослужінням у церкві і часто закінчуються Службою Божою.

Всі основні християнські свята діляться на:

Господні, що відзначаються в честь Ісуса Христа;
Богородичні, присвячені Пресвятій Богородиці;
Пам'яті святих праведників.

Великі православні свята в 2017 році.

Найзначнішим святом в християнському календарі є свято Великодня - день воскресіння Ісуса Христа. Після нього існують дванадцятиденні свята - це 12 найважливіших православних свят після Великодня.

Дванадцятиденна свята діляться на два види:

неперехідні - мають фіксовану дату з року в рік;
перехідні - не мають фіксованої дати тому пов'язані днем святкування Великодня, і щороку змінюють дату святкування.

Крім дванадцятиденних є і дванадцятиденні великі, православні свята, які теж мають велике значення і улюблені релігійними людьми.

16 квітня 2017 року - Світле Христове Воскресіння (Великдень). Це свято є найдавнішим і найважливішим православним святом. У цей день відзначають воскресіння з мертвих Ісуса Христа, який взяв на себе всі гріхи світу.

Дванадцятиденні перехідні свята в 2017 році.

9 квітня 2017 року - Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя).

День, коли Ісус прийшов у місто і вперше дозволив себе іменувати царем. За звичаями того часу дорогу перед ним послали гілками палестинських пальм. У нашому північному кліматі заміною пальм служить верба, яку висвітлюють в церкві.

25 травня 2017 року - Вознесіння Господнє.

Святкується в четвер на 40-й день від Великодня. Перемігши смерть, Ісус воскрес і явився у плоті до своїх учнів. Давши їм останні настанови, вознісся на небеса, щоб потім злитися з Отцем Богом.

4 червня 2017 року - День Святої Трійці (П'ятидесятниця).

Відзначається на 50-й день пізніше Пасхи. У цей день Дух Святий зійшов на учнів Ісуса у вигляді вогню, наділивши їх даром висловлюватися на різних мовах. Щоб ті, в свою чергу, змогли рознести Добру Новину про Сина Божого і про Чудесному його Воскресіння.

Дванадцятиденні неперехідні свята в 2017 році.

7 січня 2017 року - Різдво Христове.

Вселенської день радості - явище Спасителя на землі. Світла дата, сповнена благодаті. Різдво Христове в християнському світі відзначають по-особливому теплу і урочистості. Напередодні Різдва витримують суворий піст до першої вечірньої зорі. Потім після Різдва Христового слідують 12 днів святок.

В ніч перед Різдвом вірять, що небо відкрите для прохань і бажань і що ні попросити у Бога, все здійсниться.

19 січня 2017 року - Хрещення Господнє (Святе Богоявлення).

Це дата коли Ісус Христос прийняв хрещення в водах Йорданських від Іоанна Хрестителя, тим самим охрестивши собою воду. На згадку про Водохреще церква напередодні і в саме свято здійснює велике освячення води.

15 лютого 2017 року - Стрітення Господнє.

Принесення Дівою Марією сорокаденного немовляти Христа в Єрусалимський храм, де вона зустріла старця Симеона. Стрітення (тобто зустріч) була передбачена старця Ангелом, який сказав, що Симеон не покине земний світ, поки сам не побачить на власні очі Спасителя. Симеон в очікуванні зустрічі прожив близько 300 років.

У церкві в цей день освячені свічки називають «Стрітенські». Вважається, що запалена така свічка будинку під час молитви має особливу благодать, і прохання молящего буде почута Богом.

7 квітня 2017 року - Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Діва Марія через архангела Гавриїла дізналася, благу звістку про зачаття в утробі своїй Сина Божого.

Між Різдвом Христовим і Благовіщенням - 9 місяців, тобто термін виношування дитини.

19 серпня 2017 року - Преображення Господнє.

Спаситель вперше показує свою Божественну сутність перед Іоанном, Яковом та Петром. І велить своїм учням мовчати про це, поки не воскресне з мертвих.

28 серпня 2017 року - Успіння Пресвятої Богородиці.

Закінчення земного життя і воскресіння Пречистої Матері Христа. Попереджена заздалегідь про дату своєї смерті Марія хотіла попрощатися з апостолами, які після воскресіння Ісуса ставилися до неї як до загальної Матері. Господь почув її і чудесним чином зібрав всіх до неї, благословивши учнів Христа, вона мирно померла. Сам Спаситель спустився і прийняв її пречисту душу.

21 вересня 2017 року - Різдво Пресвятої Богородиці.

У цей день з'явилася на світло Діва Марія (Богородиця), яка Богом призначена стати Матір'ю Спасителя всього світу.

Святкується 1 день і 4 дня віддання, вважається, що в ці дні ікони Богородиці сповнені благодаті.

27 вересня 2017 року - Воздвиження Хреста Господнього. День пам'яті про подію, коли знайшли хрест, на якому розіп'яли Ісуса Христа був споруджений в храмі Єрусалиму.

4 грудня 2017 року - Введення у Храм Пресвятої Діви Марії.

День, коли батьки Богородиці вперше привели 3-річну Марію до храму, щоб віддати її на служіння Богу.

Великі (недванадцятиденні) свята в 2017 році.

14 січня 2017 року - Обрізання Господнє.

За ізраїльському звичаєм на восьмий день життя, Ісус прийняв обрізання крайньої плоті. Але ще цей день важливий для християн тим, що в цей же день Спаситель отримав ім'я, заповідане їм архангелом Гавриїлом ще до народження - Ісус.

7 липня 2017 року - Різдво Іоанна Предтечі.

Іоанн Хреститель, народжений в сім'ї священика Захарії і його дружини Єлисавети, родички Богородиці, був Предчечей (Попередником) Спасителя.
Йому було дано хрестити самого Ісуса Христа у водах Йордану. Він перший хто передбачив пришестя Месії, і перший хто постраждав за нього.Зібрані в переддень свята трави і квіти і освячені на Іванов день вважаються надзвичайно корисними і цілющими.

12 липня 2017 року - День святих апостолів Петра і Павла.
14 серпня 2017 - Медовий Спас.
19 серпня 2017 року - Яблучний Спас.
29 серпня 2017 - Горіховий Спас.

Обидва були затятими послідовниками Христа і прийняли мученицьку смерть за часів імператора Нерона в Римі, поплатилися за поширення Християнської віри. Їх мощі залишалися нетлінними і через сторіччя 12 липня були переміщені в храм Риму.

11 вересня 2017 року - Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

День, коли цар Ірод на догоду розпещеної доньки царя Соломії, наказав обезголовити праведника Іоанна Хрестителя. Наказ його виконали, принесли голову пророка на блюді і віддали дівчині. Переказ свідчить, що після цієї смерті над сім'єю Ірода відбулося правосуддя Боже.

14 жовтня 2017 року - Покров Пресвятої Богородиці.

Вважається самим «молодим» великим святом. За переказами, в 910 році в Константинополі під час битви було явлення Пресвятої Богородиці, яка своїм покровом вкрила людей в храмі від ворожої навали. Вороги відступили, і місто було врятовано.

Дати православних постів 2017.

Крім дат свят в календар року занесені і дати дотримання постів. Адже напередодні релігійних свят по-справжньому віруюча людина прагне очиститися за допомогою самоти, мовчання і споживання пісної їжі.

Церковний пост - це добровільне обмеження їжі і пиття. У дні постів церква закликає до примирення з Богом і причетності до його життя і страждань. Згідно зі статутом церкви вживання пісної їжі допоможе посилити духовну силу в людині, приборкати його плоть і очистить від скверни.

Справжній піст пов'язаний не тільки з утриманням від прийняття їжі, але і з молитвою, покаянням і відвідуванням церкви. Адже піст тілесний без духовного не приведе до спасіння душі, а стає просто дієтою. У дні обмеження необхідно також утримуватися від масштабних, розважальних заходів, плотських утіх і більше проводити часу на покаяння, прощення образ і молитов.

Церковний устав не радить дотримуватися суворі пости вагітним жінкам, маленьким дітям, людям з серйозними захворюваннями і мандрівникам.

Церковні багатоденні пости в 2017 році:

з 27 лютого по 15 квітня 2017 року - Великий піст 2017.

У ці дні йде підготовка до Великодня. Великий піст по праву вважається головним, він відсилає до часу, коли Ісус Христос перебував в пустелі, піддавався спокусам диявола і не їв 40 днів і ночей.

з 12 червня по 11 липня 2017 року - Петрів піст (пост Апостольський або П'ятидесятниці).

Встановлено церквою в пам'ять про святих апостолів Петра і Павла, які прийнявши Святого духа, в молитвах і постах, готувалися до проповіді Євангелія.

з 14 серпня по 27 серпня 2017 року - Успенський піст. Він присвячується Богородиці і триває 14 днів, закінчуючись на свято Успіння Богородиці.

з 28 листопада 2017 року по 6 січня 2018 року - Різдвяний піст називають ще Пилипівський.

Він, як і Великий піст триває 40 днів і готує віруючих до святкування Різдва Христового.

Церковні одноденні пости в 2017 році:

Віруючі християни посту дотримуються щосереди та щоп'ятниці протягом року.

18 січня 2017 року - Водохресний святвечір (навечір'я Богоявлення).

Строгий піст дотримується для очищення, тоді водохресна вода, омиваючи тіло віруючого, досягає найбільшого ефекту і може очистити не лише тіло, а й душу істинно віруючого.

11 вересня 2017 року - Усікновення глави Іоанна Предтечі.

Тримається пост в пам'ять про страту святого праведника.

27 вересня 2017 року - Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Дотримується пост в спогад про поширення християнської віри по всій землі.

Суцільні седмиці в 2017 році.

В суцільні седмиці не витримують пост в середу і п'ятницю. Всього їх п'ять:

з 7 січня по 18 січня 2017 року - святки;
з 6 лютого по 11 лютого 2017 року - митаря і фарисея
з 20 по 25 лютого 2017 року - сирна (мясопустная);
з 17 квітня по 22 квітня 2017 року - Великодня (Світла);
з 5 червня по 10 червня 2017 року - Троїцька.

Дні особливого поминання покійних в 2017 році.

Крім приватних поминання своїх покійних, в православний календар записані особливі дні для загального поминання всіх представилися сестер і братів по вірі. Такі дні звуться батьківськими суботами.

За словами священиків «... молячись за душі померлих, ми робимо для них благо, яке так жадають їх душі - допомагаємо отримати помилування від Господа Бога».
У дні поминання прийнято приходити на цвинтар до покійним і молиться про їх душах.

Цитата

18 лютого 2017 року - Вселенська батьківська субота (мясопустная).
11 березня 2017 року - друга субота Великого посту.
18 березня 2017 року - третя субота Великого посту.
25 березня 2017 року - четверта субота Великого посту.
25 квітня 2017 року - Радоница.
9 травня 2017 року - поминання покійних воїнів.
3 червня 2017 року - Троїцька поминальна субота.
4 листопада 2017 року - Дмитріївська поминальна субота.
  • 13.09.2016
  • 531 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar