Яким буде курс долара в 2017 році

Яким буде курс долара в 2017 році

Міністерство економічного розвитку Росії прогнозує збільшення курсу долара до позначки 70 рублів вже в 2017 році. Це означає, що росіянам доведеться ще тугіше затягнути пояси, значно скорочувати свої витрати і намагатися економити на багатьох речах. Такий сценарій стане розгортатися в Російській Федерації при обліку, що нафта буде коштувати близько 40 доларів за барель. Якби таке сталося, всіх жителів чекає крах доходів, долар підніметься до 75 рублів, а рецесія затягнеться до закінчення 2017 (а то й довше). Такий песимістичний макроекономічний прогноз надали співробітники Мінекономрозвитку зовсім недавно, але він вже встиг просочитися в маси. Існує більш сприятливий варіант розвитку подій, який передбачає невелику стабілізацію іноземної валюти, з урахуванням того, що барель "чорного золота" коштуватиме 55-60 доларів. Але, як заявляють чиновники, зараз занадто рано будувати якісь остаточні висновки, бо тяжко зрозуміти, який з представлених варіантів "зіграє" - базовий чи консервативний. Хоча відкидати можливість того, що песимістичний прогноз і виявиться базовим не варто. Якщо взяти в облік те, що рецесія в Росії продовжиться до 2017 року, то курс рубля може злетіти до 78 за 1 долар, а це означає, що гряде розгін інфляції. Так вже в 2016 році очікується, що коефіцієнт інфляції становитиме 8,8%, а в 2017 - 7%. Трохи опустити цей показник вдасться тільки до 2018 року. Фахівці з міністерства впевнені, що в 2017 році відбудеться різке падіння реальних доходів населення, а також зниження продажів у роздрібній торгівлі.У тому випадку, коли нафта коштуватиме 55-60 доларів за барель, економісти з міністерства впевнені, що відновиться інвестиційна активність, адже в країні за останній час накопичилося занадто багато ліквідності, в яку на даний момент не ризикують вкладати серйозні кошти. Якщо ж розцінки на "чорне золото" продовжать падіння до 40 доларів за барель, то триватиме і зниження капітальних вкладень безпосередньо до 2018 року, стверджують чиновники.

Більшість аналітиків впевнено, що як би нам того не хотілося, але все ж реальна вартість нафти поступово наблизиться до найменшої позначці, тобто до 40, а це означає, що розраховувати доходи бюджету необхідно відштовхуючись саме від цієї цифри.

Що ж стосується витрат, то їх доведеться істотно урізати - в іншому випадку у держави не вийде покрити всі витікаючи доходи за рахунок резервів, заявили працівники міністерства. Люди, ознайомлені з документом, наданим Мінекономрозвитку впевнені, що в 2017 році Резервному Фонду доведеться дуже важко. При консервативному сценарії додаткові доходи, що випадають в 2017 році складуть 953 млрд. Рублів. Враховуючи всі попередні розрахунки, в Резервному Фонді на кінець розглянутого періоду залишиться всього близько 500 млрд. Рублів - ця сума рівносильна дірі, яку вже не можна буде покрити резервами.

Криза затягнеться

Провідні економісти впевнені, що криза в Росії тільки починається і його пік припаде якраз на 2017-2018 роки. Найстрашніше, що до цього часу терпіння багатьох громадян може закінчитися, навіть повернення Криму та інші політичні акції не здатні будуть нормалізувати ситуацію. Вже зараз в країні відбувається спад промислового виробництва. Це означає, що надалі ми зможе спостерігати тільки погіршення економічних показників, адже зростання вартості на іноземну валюту лише перешкоджає вітчизняним виробникам. На першому місці зараз виявляються накопичилися за довгий час проблеми в індустрії. "Сподіватися на те, що рецесія, яка затягнеться до 2017 року пройде безслідно для наших співвітчизників марно", - заявив Ігор Ніколаєв під час розмови, що відбулася в рамках економічного клубу ФБК. Щоб країна почала потроху виходити з ями, в якій вона опинилася, слід позбутися антиросійських санкцій і проводити необхідні реформи, стверджує Миколаїв.
Але навіть якщо уряд почне вчасно впроваджувати структурні реформи в економіці, то ефект від них просте населення зможе відчути тільки по закінченню декількох років. Говорячи про санкції можна сказати лише одне - існувати з санкціями можна, але розвиватися в кращу сторону навряд чи вийде, упевнений експерт. Ще раніше колишній міністр фінансів країни Олексій Кудрін заявляв, що Росію чекає «п'ять худих років" і, мабуть, він не даремно висунув це припущення. Олег Буклемішев (директор Центру дослідження економічної політики економ факультету МДУ) також вважає, що головною причиною виниклої рецесії є інвестиційне "голодування". Йому абсолютно не зрозуміло, якими способами уряд має намір справлятися з цією ситуацією. Абсолютно нереально сподіватися, що приватний сектор раптом повірить у райдужне майбутнє і кинутися вкладати свої заощадження в реальний інвестиційний процес, заявив Буклемішев. Експерта непокоїть ще один момент - чиновники продовжують запевняти народ, що криза в країні не має затяжний характер і незабаром становище нормалізується. Такий оптимізм чиновників призводить до того, що населення готове терпіти кілька років, щоб нарешті побачити довгоочікуване поліпшення. Але кожному терпінню рано чи пізно приходить кінець.
  • 13.12.2015
  • 422 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar