Яка буде ціна на дизель? Вартість дизельного палива в 2017 році.

Яка буде ціна на дизель? Вартість дизельного палива в 2017 році.

Ще кілька років тому багато українських автомобілістів замислювалися про покупку автотранспортних засобів на дизелі, намагаючись заощадити на численних заправках. Попит на такі автомобілі залежить в тому числі і від того, яка буде ціна на дизель.

Дизель вибирають за три основних його якості:

Економічна витрата.

Дизельні мотори характеризуються значно меншою витратою палива, ніж бензинові. Економія в паливі може досягати 30%.

Крім того, завдяки високій щільності, дизель віддає майже на 15% більше енергії, ніж бензин.
тягові характеристики.

Тяга двигунів на дизельному паливі перевершує бензинові аналоги. Автомобілі на дизелі найкраще використовувати по бездоріжжю або в сільській місцевості.

Екологічність.

Перші дизельні двигуни при роботі видавали чорні клуби диму. Багато автомобілістів досі думають, що дизель значно забруднює навколишнє середовище.

На сучасних дизельних моторах використовуються модифіковані системи очищення повітря, тому їх рівень забрудненості аналогічний або навіть нижче бензинових побратимів.

Однак всі переваги дизельного палива перекреслюються, якщо в бак машини був залитий неякісний продукт або навіть фальсифікат. За оцінками експертів, кожен третій літр дизеля в Україні не відповідає встановленим технічним характеристикам.

Якість дизеля на російському ринку і його ціна

За даними Російського державного університету нафти і газу ім.Губкіна в Росії повинні були ввести в експлуатацію понад 130 сучасних установок з вироблення високоякісного очищеного дизельного палива. Однак у зв'язку з несприятливою економічною кон'юнктурою в країні працює тільки близько 50 таких комплексів.Крім цього, нестабільність якості дизеля на російському ринку відзначається з наступних причин:

Недосконалі технології виробництва даного палива, які не завжди дозволяють отримати дизель потрібного рівня очищення;

Нерозвиненість освоєння проривного способу переробки нафти в світі - гідрокрекінгу, який сприяє виробленню високоякісного палива.

Негативним чином на виробництво дизельного палива, а значить і на його ціну, вплинули тривала фінансова криза в країні і зростаючий курс долара.

У вітчизняних виробників не вистачає фінансових коштів не тільки на модернізацію технологічних процесів, але і на ліцензії або комплектуючі для підтримки випуску дизельного палива. Це пояснює застосування в Росії більш дешевих технологій переробки важких залишків в дизель невисокої якості.

Ще однією причиною низької якості дизельного палива на заправках є продаж сурогатної продукції. Як дизеля продають всілякі субстанції, нафтові відходи, на які не передбачена сплата акцизного податку.

Махінації з дизельним паливом, на думку експертів, процвітають через «цінових ножиць» на дизель: нафтопереробні заводи постійно підвищують відпускні ціни на паливо слідом за зростаючим курсом долара, а заправні станції цього зробити не можуть, так як роздрібна вартість дизеля знаходиться під пильною увагою Федеральної антимонопольної служби (ФАС).

Вартість дизельного палива в 2017 році

Для того щоб не зіпсувати двигун свого автомобіля слід уникати пропозицій про покупку дешевого дизеля і заправляйтеся тільки на перевірених часом мережевих АЗС. Важливо пам'ятати, що вартість дизельного палива в 2017 році в Росії не може бути менше 32 -33 рублів за літр.

З 1 квітня 2016 року акцизний податок на дизельне паливо зростає більш ніж на 27% до 5.293 тис. Руб. за тонну. Незважаючи на те, що в 2017 році розмір акцизу скоротиться до 5.093 тис. Руб., Підвищення все одно збережеться на рівні 6%.

Схема з продажу дизельного палива як середнього дистиляту з метою зниження акцизу також більше не матиме сенсу, так як уряд зрівняло акцизний податок на дизель і такі дистиляти.
Таким чином, вартість дизельного палива в 2017 році як мінімум збільшиться на різницю в акциз, так як всі податки закладаються виробником в собівартість продукту.

Вимушений захід дозволить поповнити федеральний бюджет приблизно на 90 млрд рублів, які в кінцевому підсумку заплатять споживачі бензину і дизеля на автозаправних станціях. Ціна кожного літра дизельного палива зросте як мінімум на 1 рубль.
  • 20.05.2016
  • 238 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar