Газопровід Крим-Кубань запустять у 2017 році

Газопровід Крим-Кубань запустять у 2017 році

Газопровід, який буде з'єднувати собою півострів Крим і Краснодарський край, планується ввести в експлуатацію в 2017 році. Точну дату поки назвати складно: одні фахівці заявляють, що це буде початок року, інші стверджують - кінець. Але те, що це грандіозна подія трапитися саме в 2017 році ніхто не береться оспорити. Будівництво даного магістрального трубопроводу дозволить повністю забезпечити пальним головні електростанції найбільших міст, таких як Сімферополь і Севастополь, а також підвищить надійність газотранспортної системи Криму загалом. Відповідальність за будівництво конструкції "Краснодарський край - Крим" взяла на себе фірма "Стройгазмонтаж", якою завідує Аркадій Ротенберг. Вже на початку 2016 року планують почати перші підготовчі роботи з цього проекту.

Фінансування

Як заявив Сергій Єгоров, кошти, які були виділені на будівництво даного трубопроводу 2017 року, йдуть виключно з федерального бюджету. Хоча трохи раніше ходили чутки, що головним інвестором цієї затії виступив "Газпром". Про це заявив Сергій Аксьонов - чинний глава Республіки Крим. Дана заява була тут же широко поширене в пресі. За словами Аксенова, незважаючи на те, що у Росії достатньо можливостей для реалізації такого масштабного проекту (як в оперативному, так і в технічному плані), ніхто б не відмовився від посильної допомоги деяких підрядників "Газпрому". Ці підрядники вже не раз стикалися з будівництвом подібних конструкцій в самих різних куточках Росії і могли б поділитися таким цінним досвідом з нинішньою компанією-забудовником.Природно, більшість друкованих видань "перекрутило" слова глави півострова і так серед народу початок "літати" новина, що "Газпром" взявся фінансувати будівництво газопроводу Крим-Кубань. Однак, офіційний представник компанії "Газпром" Сергій Купріянов заявив, що вони не збираються виділяти якісь кошти на даний проект. Ще одним доказ того, що головна газова компанія країни не прийматиме участь у будівництві, є слова замміністра енергетики Кирила Молодцова. Він розвіяв чутки з приводу фінансування "Газпромом" магістрального газопроводу до Криму, а також підтвердив, що компанія не буде власником нового трубопроводу.

Про проект

Вже зараз розпочаті закупівлі головного обладнання, яке буде потрібно для будівництва, а також безпосередньо на труби. Як повідомив Сергій Єгоров, вже придбано понад 200 км труб. Із слів чиновника стало відомо, що підготовчі роботи перед початком укладання трубопроводу вже ведуться з обох сторін - з боку Краснодарського краю і з боку півострова Крим. Міністр додав, що ніхто не сумнівається в тому, що проект буде введений в експлуатацію в точно запланований час. Це будівництво є на даний момент пріоритетним завданням і важливою подією в історії Російської Федерації.

Експерти оцінили вартість будівельних робіт нового газопроводу для постачання Криму в 20 млрд. Рублів. Частина цієї суми, а саме 14300000000. Рублів піде на закупівлю труб, які прокладуть по дну Керченської протоки, а потім по території Кримського півострова через місто Сімферополь до міста Севастополь. У цього трубопроводу на різних ділянках місцевості буде різний діаметр - від 500 до 700 мм. Завдяки цьому газопроводу Крим забезпечать паливом до 4 млрд. Куб метрів на рік, при тому, що потреба півострова не перевищує 2 млрд. Даного об'єму буде цілком достатньо, щоб розвивати нову генерацію на території Криму, а також частина піде на розвиток вдосконаленою газової мережі в рамках забезпечення газом населення. Виходячи з плану, трубопровід "ляже" за маршрутом Тамань-Сімферополь-Севастополь. Над усіма проектно-вишукувальні роботи трудиться кримський інститут "Шельф".

Хто ж буде власником трубопроводу? Міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак раніше повідомив, що повноправним і кінцевим власником трубопроводу "Крим-Кубань" стане сам суб'єкт.

  • 13.12.2015
  • 167 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar