День молоді в 2018 році, дата, програма, заходи

День молоді в 2018 році, дата, програма, заходи

Якого числа День молоді в Україні 2018 році?День молоді - свято незабутньою юності, щирої радості, віри в прекрасне майбутнє. Це торжество людей, впевнених у своїх силах, для яких немає нічого неможливого, кому кожен новий день приносить тільки радість. Відзначається це свято 27 червня. У цей час у всіх населених пунктах влаштовують гуляння, концерти та інші веселі заходи. День молоді в 2018 році також буде святкуватися в кінці червня.

Коли з'явилося свято?

Хоча багато хто вважає, що День молоді з'явилося в нинішній час, але це не так. Подібне свято відзначали ще за часів Радянського Союзу. У 1958 році був підписаний указ, згідно з яким «День радянської молоді» відзначався щороку в останню неділю першого місяця літа. Святкували це торжество, в основному, у великих містах. Тут відбувалися масові гуляння, організовувалися паради та інші заходи. Молоді люди, натхненні комуністичною ідеєю, проголошували гасла, якими закликали до активної діяльності.

Цікаво! У невеликих селищах і селах особливого значення цього свята не надавали, так як вважалося, що молода людина, перш за все, повина трудиться на благо народу, а літо - пора, яка, перш за все, несе багато турбот. Єдине, що могло виділити цей день серед інших, так це нагородження премією особливо відзначиного трудівника.

З розпадом Союзу одні радянські свята скасували, інші придбали інший зміст. Так в 1993 році вже керівництво України розпорядився відзначати День молоді щороку в один і той же час, 27 червня. Але цей день не став вихідним. Тому, якщо це число випадає на середину тижня, то всі урочисті заходи переносять на наступні за ним вихідні. День молоді в 2018 році і його дата припадають на середу. Значить, всі урочисті заходи будуть проводитися в суботу та неділю.

Як святкують день молоді?

У кожному місті до цього дня розробляється своя програма торжества. Але є один пункт, який обов'язковий для всіх - багато музики. У День молоді організовуються концерти. Запрошуються зірки сучасної естради, організовуються конкурси, дискотеки і багато іншого.

Як правило, в столиці в цей день проводять такі заходи:

спортивні турніри;
шоу;
паркур;
велотріал;
концерти найвідоміших співаків країни;
майстер класи;
різноманітні фестивалі та багато іншого.


Завершується києвське свято вечірнім салютом. Але для молодих людей вечір - це не завершення торжества. Багато далі відзначають свято в нічних клубах, караоке-барах і так далі.

У Києві дуже багато різних субкультур, що мають власні традиції і цінності. Готи, панки, байкери та інші активно беруть участь в святкуванні цього дня. І хоча ставлення до такої молоді не завжди однозначно, вони додають особливий колорит торжества.Традиції свята

День молоді стали святкувати відносно недавно, тому особливих традицій або обрядів він не має. Але все ж є кілька моментів, які притаманні саме цьому святу. Так як вважається, що в молодих людях неодмінно треба виховувати патріотизм, багато подій присвячуються любові до свого краю.

На святкових заходах звучать привітання від відомих політиків, спортсменів та інших публічних людей, які розповідають про важливу роль молоді в створенні майбутнього своєї держави.

Також в цей день особлива увага приділяється популяризації здорового способу життя. В рамках урочистості проводяться спортивні турніри, велопробіги і так далі. Такі заходи присвячуються уважному ставленню до свого здоров'я, відмови від шкідливих звичок.

Крім цього, одним з обов'язкових подій є проведення різних флеш-мобів. Особливість таких заходів у тому, що організують таку справу молоді люди самостійно. При цьому флеш-моби бувають не тільки розважальними, а й присвяченими гострих соціальних проблем. За допомогою таких акцій привертається увага до проблем насильства в сім'ях, екології, СНІДу, алкоголізму, наркоманії і т.д.Міжнародний День молоді

Крім державного свята, існує Міжнародний день молоді. Багато хто не знає, якого числа він відзначається. Це торжество засновано ООН в 1998 році і святкується щорічно 12 серпня. Ідея - привернення уваги до проблем, з якими постійно стикаються молоді.

Міжнародна організація рекомендувала проводити торжество щороку під новим гаслом. Як стверджують засновники, це дозволить зосередитися на вирішенні конкретних проблем, а не розпорошаться на інші моменти.

Але, крім державних свят, присвячених молодим людям, існує і релігійні. Так, в 1986 році Іваном Павлом II був заснований Всесвітній день молоді. Проводиться він кожні два-три роки в різних країнах. У роки, коли торжество не відзначається, у всіх католицьких єпархіях проходять відповідні зустрічі.

Точної дати він не має. Хоча торжество святкується Католицькою церквою, до участі в заходах долучаються всі молоді люди незалежно від їхньої віри. Всесвітній день молоді ніяк не пов'язаний ні з одним подібним святом. Він є самостійним релігійним торжеством.

Молодість - це, перш за все, стан душі. Кожен, в чиєму серці живе юність, прийде на площу свого населеного пункту, щоб весело провести час.
  • 13.03.2017
  • 378 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar