Чи може Путін балотуватися в 2018 році?

Чи може Путін балотуватися в 2018 році?

Вибори російського президента, які пройдуть в 2018 році, вже викликають безліч чуток, дискусій і питань. Безумовно, для громадян будь-якої держави питання вибору нового глави є досить значним і важливим. Адже саме президент визначає напрямок майбутнього розвитку країни, є гарантом демократії і підтримки соціально незахищених верств, визначає зовнішньополітичний курс і внутрішні процеси в усіх сферах життя сучасного суспільства.

Конституція РФ говорить, що глава держави повинен бути обраний шляхом прямого і таємного волевиявлення всіх громадян. Новий президент правитиме протягом шести років, що, звичайно, є досить значним терміном. Найактуальніше питання, яким зараз задаються прості громадяни, звучить так: чи може поточний президент, Володимир Путін, переобиратися ще на один термін? Давайте спробуємо з'ясувати подальші плани першої особи Росії!

Що говорить законодавство?

Вибори президента країни, згідно витягів з Конституції РФ, повинні пройти 11 березня 2018 року. Новообраний глава Росії буде на цій посаді протягом шести років, тобто до 2024 року. Згідно з основним законом, поточний президент, Володимир Путін, має конституційне право висувати свою кандидатуру на другий термін, так як зараз він є обраним народом президентом на першому терміні правління.

Згідно із законодавством, В. Путін має повне право балотуватися


Нагадаємо, що минулі вибори відбулися 4 березня 2012 року. До речі, саме тоді і була введена законодавча інновація вибору президента на шестирічний період. З 1995 року і до цього моменту парламентські вибори можна було вважати першим етапом президентської гонки.

Що говорить оточення президента?

Дмитро Пєсков, прес-секретар Володимира Путіна, заявляє, що не обізнаний про подальші плани президента. Народ заговорив про вибори занадто рано, і Пєсков охрестив це «електоральним рефлексом». Якби президент обирався на 4 роки, як раніше, навесні 2016 року як раз підійшло б час чергових федеральних виборів глави держави. Але на сьогоднішній день до цієї події залишається цілих два роки. Згідно зі словами прес-секретаря, інститути влади зараз повністю занурені в поточні проекти.

Так далеко в майбутнє поки ніхто не заглядає. Однак було поставлено друге питання: чи буде Володимир Путін балотуватися сам, або знову поміняється місцями з наступником, претендуючи на посаду прем'єра, як вже було при ротації з Дмитром Медведєвим? Прес-секретар зазначив, що цих відомостей він також не має. Всім журналістам варто запастися терпінням і почекати моменту, коли буде призначений старт виборчої кампанії 2018 року.

Що говорить сам Путін?

Не так давно президент Росії дав інтерв'ю американському телеканалу CBS. Звичайно, ведучі не забули поставити актуальне питання щодо майбутніх виборів і того, наскільки далеко простягаються в часі плани Володимира Путіна. Глава Росії відповів, що не збирається порушувати правила, прописані в Основному Законі країни, але і не знає, чи буде реалізовувати своє право балотуватися на другий термін в 2018 році.

 

Можливо, в 2018 р Володимир Путін поступиться своєю посадою на користь наступника


Основними факторами, які будуть впливати на це рішення, Путін назвав ситуацію в Росії, світові тенденції і свій особистий настрій. У квітні 2016 року Володимира Путін також повідомив, що його команда поки не думає про майбутні вибори. Нинішнє завдання президента - виправдати довіру виборців і виконати обіцянки, дані на минулих виборах.

Що кажуть експерти?

Політологи впевнені, що мовчання «штабу Путіна» - свідчення того, що чітка політична концепція майбутніх президентських виборів поки не сформована. Між парламентською і президентською кампаніями спостерігається досить тривалий часовий розрив. Якщо раніше вони реалізувалися паралельно, то зараз це два абсолютно самостійних подій. У зв'язку з цим потрібно продумати окреме звернення до народу, назвати стратегічні завдання кандидата в президенти, оцінити політичних гравців у своїй команді і можливих конкурентів.

 

  • 04.01.2017
  • 197 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar