Чи буде дефолт в 2017 році в Росії

Чи буде дефолт в 2017 році в Росії

У Росії складається досить непроста ситуація, що змушує багатьох аналітиків і простих обивателів задаватися одним і тим же животрепетних питанням: що буде з країною в 2017 році? Санкції не допомогли ще жодній економіці в світі і наша не стала винятком. Вперше західні санкції для Росії були введені в березні 2014 року і дотепер продовжують робити свій негативний дію на внутрішню і зовнішню економіку країни. Іноземні імениті агентства намір знижують рейтинг Росії на інвестиційному ринку. На сьогоднішній день він наближений до небезпечного для інвестування, так званому в просторіччі, «сміттєвого» рейтингу. Все частіше в ЗМІ чується слово «дефолт» по відношенню до Росії, а в атмосфері проблем з міжнародним суспільством і нестабільності економіки РФ цей варіант розвитку подій може стати реальністю.

Дефолт: суть поняття

Дефолт (від англ. Мови default - невиконання зобов'язань) - це одне з найстрашніших слів для економіки країни. По суті, дане поняття означає нездатність платника віддавати за своїми позиками кредитору. Звідки ж беруться кредити держави? Для належного підтримання економіки, країні необхідні певні витрати з бюджету. На жаль, далеко не завжди в державному бюджеті закладена достатня сума коштів на виконання всіх соціальних зобов'язань. Без цього будь-яка держава стане ненадійним і перестане котируватися на міжнародному інвестиційному ринку. Таким чином і з'являються як внутрішні, так і зовнішні позики. Звідси виходить, що чим слабкіше економіка країни, тим більше у останньої кредитів. Якщо ж довго не розпорядитися грамотно, ситуація ще більше погіршиться і настане дефолт.

У росіян ще свіжі в пам'яті спогади про моторошному часу заходу дев'яностих: стрімке падіння рубля, порожні полиці, кілометрові черги в магазинах. За останні двадцять років дефолт проявив себе всього чотири рази: крім Росії в 1998 році, це дефолт в Мексиці в 1994 році, в Аргентині в 2001 році і в Уругваї в 2003 році.

Що чекає Росію в майбутньому

Насправді, прогноз дефолту, який дають аналітики й експерти в галузі економіки, досить низький. Росія зуміла розплатитися з переважною більшістю своїх боргів, накопичила чимало золотовалютних резервів і гідно виходить зі сформованого через введені санкцій становища. Проте варто враховувати серйозні проблеми Росії з внутрішньою економікою. На сьогоднішній день відзначається стрибок цін буквально на всі товари і послуги. Спад економіки видно неозброєним поглядом, а багато експертів відзначають, що подібний стан справ може істотно позначитися на загальній ситуації в державі. У Росії багато хто розуміє під дефолтом всі погіршується стан країни як в економічному, так і в соціальному плані: зростання безробіття, збільшення інфляції, суспільну напругу. Швидше за все, в наступні роки ці явища ще більше посиляться. Звичайно, це не може радувати населення Російської Федерації. Але й за цими показниками не можна сказати точно, чи очікує країну дефолт. В більшості своїй, майбутнє Росії залежить від санкцій: їх скасування або ж посилення.

Санкції: скасують або подовжать

Останнім часом примарна можливість скасування санкцій стала все більш реальною. Так, на конференції «Росія-Євросоюз», посол ЄС в Росії Вігаудас Ушацкас у своєму виступі дав росіянам надію на те, що санкції проти Москви будуть переглянуті вже в найближчому майбутньому. За його словами, приводів для посилення санкцій немає, оскільки не спостерігається погіршення ситуації на сході України. Також посол заявив, що через участь Росії в боротьбі з ІГ в Сирії, Брюссель не стане знімати обмежувальні заходи. На наступному саміті ЄС, який пройде 14 грудня 2015, буде підніматися тема про продовження санкцій проти Росії. А поки що санкції діють до кінця січня 2016 року. Слід розуміти, що від введених економічних обмежень страждає як Російська Федерація, так і країни Євросоюзу. Як повідомляють іноземні експерти і аналітики, країни ЄС втрачають через санкції проти Росії 2000000 робочих місць і 100 мільярдів доларів. Найдорожче дані утиску обходяться Німеччини. Країна вже втратила 27000000000 євро і 500 000 робочих місць. Італія збідніла на 0,9% всієї економічної потужності і втратила 200000 робочих місць. Російська Федерація від санкцій Заходу втратила понад 150 млрд доларів.

Ситуація повторюється?

Зрозуміло, що експерти проводять аналогію з кризами, через які Росії вже довелося пройти. Найсерйозніший з них - криза 1998 року з девальвацією рубля і дефолтом. Також варто пам'ятати й про кризу 2009 року, коли ціни на нафту впали настільки, щоб спричинити за собою погіршення життя росіян.

У всіх криз є якісь загальні риси. Наприклад, криза в Росії характеризується значним пікіруванням ціни на чорне золото і передбаченнями ще більшого падіння вартості нафти, роздутий державний апарат, не надто грамотна політика Центробанку щодо збереження та підтримання курсу національної валюти. На користь майбутнього дефолту говорять стрімко летить вниз рубль і настільки ж упевнено падаюча ціна на нафту. Однак дефолт загрожує країні лише в тому випадку, є подібна ситуація затягнеться, а уряд не буде вживати ніяких заходів. Згідно з прогнозами, долар і євро будуть підвищуватися. Звичайно, не так швидко й різко, як це було недавно, але і цього буде цілком достатньо, щоб відчутно зменшити доходи громадян Росії. Тому питання «чи буде дефолт у Росії в 2017 році?» Хвилює багатьох росіян. Це й не дивно, адже завжди хочеться бути готовим до будь-якого розвитку подій.
  • 25.12.2015
  • 104 переглядів
Всього коментарів: 0
avatar